DOLAR 28,9479 0.03%
EURO 31,8783 0.21%
ALTIN 1.903,160,34
BITCOIN 10972422,04%
Antalya
12°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
AGF 10. YILINI KUTLUYOR

AGF 10. YILINI KUTLUYOR

ABONE OL
13:42 - 12 Eylül 2023 13:42
AGF 10. YILINI KUTLUYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

2013 yılında kurulan, merkezi Antalya’da bulunan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu 10. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Gaye Coşkun, federasyonun 10. yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, kuruluş günlerinden bugüne geçen süreci anlattı.

Antalya, Isparta, Burdur, Alanya, Kemer, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, İskenderun, Hatay ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde görev yapan gazeteciler cemiyetlerinin üyesi olduğu federasyonun 10. yılında büyüyerek yoluna devam ettiğini kaydeden Coşkun, açıklamasında şunları şöyle dedi:

“2013 yılında Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni‘nin girişim ve çabalarıyla, yasal olarak kuruluş hazırlıklarını tamamlayan Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Isparta Gazeteciler Cemiyeti, Hatay Gazeteciler Cemiyeti, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti ve Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Derneği‘nin “KURUCU CEMİYETLER” sıfatıyla merkezi Antalya’da bulunan “AKDENİZ GAZETECİLER FEDERASYONU”12 EYLÜL 2013 günü resmen kurulmuştur.

Federasyonumuzun üyesi bulunduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu başta olmak üzere ülkemizde faaliyet gösteren birçok meslek örgütleri tarafından “YAPTIĞI FAALİYETLERLE” dikkat çeken AGF taraftan kendi bölgesinde çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan ulusal ve uluslar arası alanda mesleki konularda tavır ve görüş geliştirmektedir.

Covid-19 döneminin acımasız, kalıcı küresel ekonomik ve sosyal olumsuzlukları nedeniyle sektörümüzün yaşadığı sorunlar, medyanın işlevini düzenleyen yönetmelik ve uygulamalar son yıllarda mücadele ettiğimiz önemli konulardan olmuştur. Federasyonumuz, acısını hala yüreklerimizde hissettiğimiz Kahramanmaraş merkezli depreminden HATAY, KAHRAMANMARAŞ, OSMANİYE ve İSKENDERUN cemiyetlerimizin de çok büyük sorunlar yaşaması nedeniyle bölgesel istişare toplantılarında ise aksamalar yaşanmaktadır. Bir araya gelmeler yaşanmasa bile uzaktan temaslar ile sektörel sorunların takipçisi olmayı sürdürmekteyiz.

Bölgesel sorunlarımızı biliyor ve çözümlenmesi için ciddi adımlar atıyoruz.
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında 10. kuruluş yılımızı kutlamak bizler için ayrı bir onurdur. 10. yılda gazetecilik mesleğinin geleceğine yönelik kaygılarına karşı mücadelemiz sürecektir. Bölgesel güç birliği için destek veren başta kurucularımız olmak üzere federasyonumuzun gelişmesine destek veren herkese ayrıca teşekkür ederim.”

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.