DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11183300,90%
Antalya
15°

PARÇALI BULUTLU

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanında uzman akademisyenler ALKÜ’de

Alanında uzman akademisyenler ALKÜ’de

ABONE OL
16:55 - 11 Mayıs 2022 16:55
Alanında uzman akademisyenler ALKÜ’de
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Genetik ve Bilim Kulübü tarafından I. Bilim ve Teknoloji Konferansı düzenlendi.

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi (İİSBF) konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gümüş, akademik personel, üniversite öğrencileri ve lise öğrencileri katılım gösterdi. Bir gün boyunca süren konferansın ilk oturumunda Gebze Teknik Üniversitesi’nden Dr. Şafak Gök söz aldı. Sunumunda Gök, nano boyutta malzeme araştırması, planar fotolitografiden ve nanoteknolojik malzemelerin kullanım alanlarından öğrencilere bahsetti. İkinci oturum, Akdeniz Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Melih Günay ile devam etti. Sunumunda Günay, yapay zekâda makine öğrenmesi ve derin öğrenme konularında öğrencilere kapsamlı bilgiler aktardı.

ÖĞLEDEN SONRA 3 OTURUM YAPILDI

Öğleden sonraki ilk oturumun açılışını yapan İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alim Rüstem Aslan da, İTÜ uzay sistemleri ile tasarım laboratuvarına, Mars’ta koloni kurma çalışmalarına ve canlılık araştırmalarına kadar bir çok konuda bilgiler aktardı.

Öğleden sonraki ikinci oturumda ise Yıldız Teknik Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü’nden Doç. Dr. Serap Derman da, nano boyutta malzeme kullanımının biyomühendislikteki yerine ve mRNA aşılarına değindi. Konferansın son oturumunda BBC ve CNN gibi dünya çapında haber kaynaklarında çalışmalarına sıkça yer verilen Harvard Üniversitesi’nden Prof. Dr. Khalid Shah, kanserli kök hücreleri ve güncel tedavi yaklaşımları hakkında öğrencilere önemli bilgiler sundu. Konferansın ardından konuşmacılara katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.