DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 19643872,38%
Antalya
18°

AÇIK

06:07

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya Belediye Meclisi’nde “çocuk parkı” kavgası

Alanya Belediye Meclisi’nde “çocuk parkı” kavgası

ABONE OL
18:38 - 1 Kasım 2022 18:38
Alanya Belediye Meclisi’nde “çocuk parkı” kavgası
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Uzaktan bakıldığı zaman pek çok şey söyleniyor, eleştirilere tenkitlere tabi ki açığız ama bugünün şartlarında en fazla üreten, çalışan belediyeyiz” dedi.

Toplantıda, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir çocuk parkı alanı ile ilgili plan değişikliği gündeme gelince, CHP ve İyi Parti üyesi meclis üyeleri itiraz etti, Ak Parti’den bazı meclis üyeleri ise değişiklik konusunda çekimser oy kullandı. Meclis toplantısına, parkın plan tadilatı konusu damga vururken, CHP’li Nazmi Zavlak ve Erkan Demirci ile İyi Parti’den Fikret Arık ve Hacı Mevlüt Zavlak, değişiklik yapılmasına itiraz etti.

Öte yandan söz alan Bağımsız Meclis Üyesi Yılmaz Bağışlar ise grip olmasına karşın hasta yatağından kalkarak evet oyu kullanmak için meclis katıldığını belirtti. Bağışlar, “Bu bölgede (kapanan) Oba Belediyesi döneminden beri sıkıntı var. Plan değişikliği kamunun yararına olacak. Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi bu sorunu ortadan kaldırmak için çaba sarf ediyor. Bu çabaya destek vermek için buradayım” dedi.

Bağışlar, şöyle devam etti: “Tabi ki oylamaya katılmayan Mehmet Ali Kiriş beye saygı duyuyorum. Ben de bu oylamaya katılmak için altım geldim. Çünkü burada, özellikle 2014’te adeta piyangodan çıkar gibi yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası ile, kapanan mahallelerde yaşanan imar sorunlarını çözmek için uğraşan Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi var. Bizler yorum yaparken sanki başka şehirde yaşıyor ve bu sorunları bilmiyor gibi davranıyoruz. Buna şaşırıyorum. Bizler devletimize, milletimize yardım etmek, hibe etmekten gurur duyan bir milletiz. Bir yerden yol geçirmek için büyük sıkıntılar yaşanıyor. Bekara boşanmak kolaydır. Bizler 37 meclis üyesi olarak devletimize yardımcı olmalıyız. Plan tadilatı Eylül ayında zaten onaylanmıştır. Biz bir üst planda onaylanan olguyu uygulamakla mükellefiz. Ben de Oba’da zaman zaman o yolu kullanıyorum. Bu yoldaki tel örgüler hangimizi mutlu ediyor? Ben bu oylamada kabul oyu kullanacağım. Kamu yararını gözetmek, belediyenin arkasında durmak durumundayız.”

Yapılan konuşmaların ardından oylama yapıldı ve karar oy çokluğu ile kabul edildi.

Uzun süredir ortalarda gözükmeyen ve meclis toplantılarına katılmayan MHP’li Meclis Üyesi Kerim Aydoğan, bu ay da toplantıya katılmadı.

Alanya Belediye Kasım Ayı Meclis Toplantısı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı grup sözcülerinin konuşmaları ile başlarken, grup sözcüleri geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen avokado temalı Alanya Tropikal Meyve Festivali’nin çok renkli ve güzel geçtiğini belirterek ilki yapılan festivalin önümüzdeki yıllarda geleneksel hale getirilmesini ve her yıl yapılması temennisinde bulundular.

Meclisin açılış konuşmasını gerçekleştiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 17. Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu’na tüm Alanya halkını davet ederek, “Sanata değer veren ve kentin kültür sanat hayatına değer katan bir belediye olarak düzenlediğimiz 17. Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu’muz 6 ülkeden 10 heykeltıraşın katılımıyla 1-30 Kasım tarihleri arasında belediye binamız arkasında gerçekleştirilecektir. Heykel sempozyumumuz bir ay boyunca ziyaretçilerin ve sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır. Tüm meclis üyelerimizi, Alanya halkını ve değerli sanatseverlerimizi heykel sempozyumuna davet ediyorum” dedi.

Alanya Belediyesi’nin aldığı restorasyon ödülünden bahseden Başkan Yücel, “Alanya Belediyesi olarak restorasyon çalışmalarımızla bir ödül daha almanın gururunu yaşıyoruz. Belediyemiz tarafından restorasyonu yapılan tarihi Ağaoğlu Hacı Mehmet Konağı, “Başarı Ödülü” ile taçlandırıldı. Ağaoğlu Hacı Mehmet Konağı, yangın ve çeşitli nedenlerden dolayı zarar görmüş ve kullanılamaz duruma gelmişti. Tekrar ayağa kaldırılarak kültürümüze kazandırdığımız Ağaoğlu Konağı restorasyon çalışması ile aldığımız bu ödül, bizleri hem mutlu etti hem de gururlandırdı. Aldığımız ödülün Alanya’mıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yeni başlayacak olan ‘Sıfır Atık Mutfakta Başlar’ yarışması hakkında bilgilendirme yaparak, “Sıfır Atık Projesi ile ödül alan bir belediyeyiz ve bu konuda örnek çalışmalar yürütüyoruz. 15 Kasım’da “Sıfır Atık Mutfakta Başlar” adlı ödüllü sıfır atık yarışmasını başlatıyoruz. “Sıfır atık mutfakta başlar” yarışmamıza, vatandaşlarımız 1 ay boyunca hane halkının kullandığı ürünlerin geri dönüşüm malzemelerini toplayıp, belediyemize teslim ederek katılabileceklerdir. 1 ay sonunda en çok atık toplayan 222 yarışmacımız çeşitli hediyelerle ödüllendirileceklerdir” dedi.

Alanya Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısında yaklaşık 30 yıldır bir türlü çözülemeyen Oba Mahallesi’ndeki Yaşar Doğu Caddesi ile ilgili resmi adımı attı. Mahkemenin verdiği karar sonrası yapılacak olan uygulamayı anlatan Başkan Yücel, “O bölgedeki herkes kamu alanını terk ediyor, bu şahıs terk etmiyor, parasını alıyor ve oradaki insanların iş yapmasını engelliyor yolu kapatıyor. Biz bütçe konusunda ve plan proje konusunda bir tek vatandaşımızı mağdur etmedik. Siyasi görüşü ne olursa olsun, ırkı cinsi ne olursa olsun kimseyi mağdur etmedik. Bizim mücadelemiz 50-60 Liraya yer alıp 10 kat gösterenler var bu gibi zihniyetlerin aramızdan çıkması için bunları yapmalıyız. Bunların önünde geçemezsek olmaz, bugün ben varım yarın başkası olacak. Belde belediyeler varken bu hatalar yapılmasaydı bu paraları ödüyor olmazdık. Biz hiçbir park alanını düşürmüyoruz. Biz geldiğimiz zamdan beri 4 katına parkları çıkardık. 166 tane park ve rekreasyon alanı yaptık. Adam parkı bize satıyor sonra tekrar park istiyor.” dedi. Gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Toplantısının son bölümünde CHP’li Erkan Demirci söz alarak belediye çalışanlarının banka promosyonları ile ilgili bilgi istedi. Konuyla ilgili İnsan Kaynakları Müdürü Menderes Sivri söz alarak, “2700’ü aşkın personelimiz var. Mevcut bankamız herhangi bir artış öngörmedi. O yüzden bir komisyon oluşturduk ve bankalarla görüşüyoruz. Uygun teklifler var gelen tekliflere göre önümüzdeki süreçte güzel haberler vereceğiz.” dedi. Başkan Yücel’de Alanya Belediye personeline güzel haber vererek, “Henüz bir yıl var mevcut banka ile sözleşmemiz var ama tazminatı ödeyip başka banka ile anlaşacağız.” diye konuştu.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.