DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11192081,06%
Antalya
15°

PARÇALI BULUTLU

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya Belediye Meclisi’ndeki BŞB eleştirilerine Karadağ’dan yanıt

Alanya Belediye Meclisi’ndeki BŞB eleştirilerine Karadağ’dan yanıt

ABONE OL
14:38 - 5 Nisan 2023 14:38
Alanya Belediye Meclisi’ndeki BŞB eleştirilerine Karadağ’dan yanıt
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

CHP İlçe Başkanı Karadağ, Alanya Belediye Meclisi’nde yaşanan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’da hizmet yapmadığı eleştirilere değindi. Karadağ, Büyükşehir’in elinden geldiğince hizmet yaptığını ancak merkezi hükümet tarafından ekonomik kısıtlamalar yaşandığını belirtti.

CHP Alanya İlçe Yönetim Kurulu Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, İlçe Başkanı Coşkun Karadağ başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ardından gündeme yönelik açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Karadağ, dün gerçekleştirilen Alanya Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısının değerlendirdi.
Karadağ, Alanya Belediyesi’nin 2022 yılı faaliyetlerinin oylandığı nisan ayı meclis toplantısında CHP Antalya Büyükşehir ve Alanya Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci’nin bir takım eleştirilerinin ardından yaşanan tartışmalara ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’da bir yatırım yapmamasına değinmesini yorumladı.

Belediye Başkanı Yücel’in Büyükşehir’in ilçelere hizmette siyasi ayrım yaptığı yönündeki açıklamalarına katılmadığını belirten Karadağ, “Belediye meclisini siyasi partilerin grupları oluşturduğu için siyasilerin görüşleri belirtilebilir. Evet, siyaset elbette ki yapacağız. Ama usulünce, kimseyi kırmadan, ötelemeden, ötekileştirmeden siyaset yapmayı mutlaka bulacak. Siyaset yapılıyor diye bir eleştiri söz konusu oldu ama gördüm ki mecliste siyaset yapmak için önceden pankartlar ayarlanmış” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yerinden yönetim anlayışı ile Alanya Belediyesi’ne caddelerin yönetimini verdiğini belirten Karadağ, “Mecliste Büyükşehir, trafik konusunda eleştirildi. Şimdi, Büyükşehir’in devrettiği caddelerde ne tür bir gelişme var? Hiçbir şekilde bir gelişme yok. Aksine planlı, kimlikli ve kurallı bir kent olma mantığına aykırı durumlar yaşandı. Bizim bunları söylememiz siyaset değil, Alanya’mıza hizmet politikasının tam kendisidir” dedi.

Karadağ, şöyle konuştu: “Alanya’mız gerçekten çok hızlı büyüyor. Büyükşehir Belediyemiz altyapıları yapması için elinden geldiği imkanları kullanıyor. Ancak bu imkanları kullanırken merkezi hükümetin bir kıstası söz konusu. Bu kıskaç altında Büyükşehir Belediyemizin de elinden geldiği kadar fedakarca bu işi yapmasını takdir edilmek yerine ‘Nerede temel atıldı’ gibisinden bir eleştiriyle beraber küçümsemeye kalkışmak doğru bir tavır olmadığını söylüyorum. Mecliste CHP grubunun bütün oyları evet olsaydı, o pankartlar çıkmaz, Büyükşehir eleştirileri yapılmayacaktı. Bu eleştirilerin yeri de Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’dır.
Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekten yapması gereken birçok iş var. Elinden geldiği kadarıyla yapıyor. Merkezi hükümetin ekonomik kısıtlamalarına rağmen bütün ekip cansiperane çalışmalarına devam ediyor. Elbet herkes düşüncelerini söyleyebilir. Ama eksik yapılanmaları dillendirdiğimiz zaman konuyu Büyükşehir’e atmak ise topu taca atmaktan başka bir şey değildir.”

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.