DOLAR 31,0433 0.12%
EURO 33,6688 -0.07%
ALTIN 2.032,630,79
BITCOIN 1583749-1,04%
Antalya
16°

AÇIK

06:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya Belediyesi’nden öğrencilere burs

Alanya Belediyesi’nden öğrencilere burs

ABONE OL
17:21 - 28 Aralık 2023 17:21
Alanya Belediyesi’nden öğrencilere burs
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere maddi destek vermeye devam ediyor.

Üniversite kazanan yaklaşık 800 öğrenciye verilen eğitim desteğinin ilk taksitleri öğrencilerin banka hesaplarına yatırıldı.
‘Önce Eğitim’ diyerek Alanya’nın eğitimine büyük katkılar sağlayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, öğrencilere maddi desteklerde de bulunmaya devam ediyor.

Kente; okullar, kreşler, yurtlar, etüt merkezleri ve kütüphaneler kazandıran Başkan Yücel, eğitim kalitesini arttırmak için bir yandan Alanya’daki tüm eğitim kurumlarına destek veriyor, bir yandan da Alanya’dan üniversite kazanan öğrencilere maddi destek sağlıyor.

Yapılan incelemeler sonucunda yaklaşık 800 öğrenci eğitim desteğinden faydalanmaya hak kazandı. Eğitim desteği almaya hak kazanan 800 öğrencinin burslarının ilk taksitleri de hesaplarına yatırıldı. Eğitim yardımına başvuruda bulunan toplam 800 üniversite öğrencisi eğitim yardımlarına kavuştu. 7 bin TL’lik eğitim desteğinin ilk taksiti öğrencilerin hesaplarına yatırıldı. İkinci taksit ödemelerinin de kısa sürede gerçekleştirileceği belirtildi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, eğitim destekleri ile ilgili bir açıklama yaparak, “Bizler her şeyin eğitim ile olacağına inananlardanız. Bu yüzden Alanya’mızın eğitim kalitesini arttırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Alanya’mız iki üniversitesi ile hem devletimizin hem bizlerin hem de hayırseverlerimizin katkıları ile bir eğitim şehrine dönüştü. Bu yaptığımız yatırımların yanı sıra Alanya’mızdan üniversite kazanan ve hem buradaki üniversitelerde hem de başka şehirlerde öğrenim görmeye giden her öğrencimize eğitim desteği sağlıyoruz. Bu yıl belirlenen yaklaşık 800 öğrencimizin burslarının da ilk taksitlerini yatırdık.

Göreve geldikleri 2014 yılından itibaren öğrencilerin her zaman yanında olduklarını vurgulayan Başkan Yücel; “Göreve geldiğimiz günden buyana 10 yıllık süreçte 9 bin 837 öğrenciye yaklaşık 9 Milyon TL eğitim desteğinde bulunduk. Bundan sonraki süreçte de eğitim desteklerimizi daha da arttırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.