DOLAR 31,6330 0.19%
EURO 34,3843 0.17%
ALTIN 2.161,340,59
BITCOIN 21056992,61%
Antalya
15°

HAFİF YAĞMUR

16:31

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya Belediyesi’ne çevre hizmet ödülü

Alanya Belediyesi’ne çevre hizmet ödülü

ABONE OL
13:24 - 25 Mart 2022 13:24
Alanya Belediyesi’ne çevre hizmet ödülü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri’nde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in çevre çalışmaları, proje ve uygulamaları ödüle layık görüldü. Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından 24 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri töreni gerçekleştirildi. Çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine hizmet etmiş kişi, kurum ve kuruluşlara verilen ödüller Akdeniz Üniversitesi ölçeği, Türkiye ve Antalya ölçeklerinin yanı sıra Bilim Onur, Bilim Hizmet, Bilim Teşvik ve Özel Ödül kategorilerinde sahiplerini buldu.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in göreve geldiği günden bu yana ekibiyle birlikte yürüttüğü verimli çalışmalar meyvesini veriyor. Başkan Yücel ve ekibinin “Sıfır Atık Projesi” kapsamında hayata geçirdiği Organik Gübre Üretimi, Muz Lifi Projesi, Güneş Enerji Santralleri Projesi ve Doğaya Dokunuş Projesi ve çalışmaları, Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından ödüle layık görüldü. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, ödül alan kurum ve kişiler katıldı.

Alanya Belediyesi’ne verilen Çevre Hizmet Ödülü’nü Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın elinden alan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel teşekkür konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Dünya’nın en mutlu, en huzurlu, en güvenli ve en güzel coğrafyasına sahip olan Ülkelerden ve kentlerden birisiyiz. Bize miras bırakılan bu kenti ve bu ülkeyi, korumak ve yaşatmak için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Buna bağlı olarak birçok proje ürettik ve birden fazla projemiz de uygulama safhasında. Akademik araştırmalarla birlikte ürettiğimiz sıfır atık projesiyle Çevre Bakanlığımızdan Türkiye’deki uygulanırlık konusunda ilk 6’ya girmiştik. Bugün de Akdeniz Üniversitesi’nin ödülüyle bu başarıyı tescillemiş olduk.” dedi.

Alanya Belediyesi’nin yaptığı çevre çalışmaları ödüllendirilmesinden büyük memnuniyet duyduğu vurgulayan Başkan Yücel; “Muz lifinin endüstriye dönüştürülmesiyle ilgili çalışmalarımızı çeşitli üniversitelerle birlikte sürdürüyoruz. Aynı zamanda organik gübreyi ekonomiye kazandırıyoruz. Bununla birlikte GES projemizle yenilenebilir enerji ölçeğinde de kendi enerjimizi üretiyoruz. Bu ödülün Alanya Belediyesi’ne layık görülmesinden dolayı duyduğum mutluluğu bir kez daha ifade eder, bu güzel organizasyonda emeği geçen başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Özlenen Özkan hanımefendi olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.