DOLAR 28,8600 -0.26%
EURO 31,5042 -0.85%
ALTIN 1.892,21-0,47
BITCOIN 1088944-0,33%
Antalya
17°

PARÇALI BULUTLU

06:30

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi karıştı I İŞTE ŞOK GELİŞMELER

Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi karıştı I İŞTE ŞOK GELİŞMELER

ABONE OL
19:51 - 17 Ocak 2022 19:51
Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi karıştı I İŞTE ŞOK GELİŞMELER
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Başhekim Vekili Etli’nin herkesi şaşırtan görevden alınma nedeni üzerine avukatları açıklamalarda bulundu. Avukatlar, görevinin gereğini yerine getiren Etli’nin sözleşmesinin feshedilme hukuk mantığı ile bağdaşmadığını ve hukukun ortadan kaldırılması anlamına geldiğini söyledi.

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Vekilliği görevinden dün alınan Dr. Mustafa Etli’nin avukatları Yusuf Pakır ve Tutku Acar, açıklamalarda bulundu. Etli’nin iş akdinin feshedilme gerekçesinin 14.01.2022 tarih 999 karar numaralı evraka göre ‘İdarecilerin arasındaki husumetlerden hastanenin zarar görmemesi ve hatta kendilerinin adli ve idari soruşturmalara muhatap olmamaları açısından’ şeklinde açıklandığını belirten avukatlar açıklamasında şu ifadelerde bulundular:

“Fesih gerekçesi hukuka aykırı olup, bu konuda müvekkil yasal yollara başvuracaktır. Bir kamu yöneticisinin görevi gereği tespit ettiği hususlara idari yönden gereğini yapması adli yönden de ihbarda bulunması kanuni zorunluluktur. Görevinin gereğini yerine getiren müvekkilimizin sözleşmesinin bu nedenle ‘iki idareci arasında husumet olması’ gibi hukuk mantığı ile bağdaşmaz bir gerekçe ile feshedilmesi hukukun ortadan kaldırılması anlamına gelmektedir. Bu mantıkla bütün kamu yöneticileri gördüğü yanlışlıklarla ilgili görevini yerine getirmekten çekinecek ve kamu hizmetlerinde de aksaklık meydana gelecektir.”

NE OLMUŞTU?

Başhekim Vekili Etli, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü ile ilgili bazı iddiaları araştırmak üzere önceki dönem Başhekim Lakadamyalı tarafından görevlendirildi ve soruşturma dosyasına muhakkik olarak atandı. Etli’nin muhakkik görevi ile sürdürdüğü soruşturma neticesinde İdari ve Mali Hizmetler Müdürü, Sağlık Bakanlığı tarafından görevden alındı. Yaşanan bu sürecin ardından Etli de soruşturma yaptığı gerekçesi ile başhekim vekilliği görevinden alındı.

 

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.