DOLAR 28,9111 0.07%
EURO 31,4600 -0.18%
ALTIN 1.919,901,62
BITCOIN 11209682,94%
Antalya
17°

AÇIK

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya kırsalında yaşayan kadınlara destek

Alanya kırsalında yaşayan kadınlara destek

ABONE OL
09:03 - 11 Kasım 2021 09:03
Alanya kırsalında yaşayan kadınlara destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı kapsamında Alanya’nın kırsal alanlarında yaşayan kadınların sürdürülebilir eko tarım uygulamalarıyla desteklemesi projesi açılış toplantısı, 12 Kasım Cuma günü saat 16.00’da ALTSO Meclis Toplantı Salonu’nda, Avustralya Büyükelçisi Miles Armitage’nin katılımıyla gerçekleşecek.

Alanya Kırsal Kalkınma ve Kırsal Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Mustafa Özen, Alanya kırsalında yaşayan ve tarımla uğraşan kadınlara çağrı yaparak toplantıya katılmalarını istedi.

Mustafa Özen, “Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı kapsamında, Alanya kırsalında yaşayan, geçimlerini tarıma dayalı karşılayan kadınlarımızın alternatif tarımsal üretime teşvik etmek, üretim maliyetlerinin son derece arttığı bu dönemde maliyeti düşük daha kârlı ürünlere yönlendirme amacıyla, özellikle yaz dönemi yaşanan yangınlar nedeniyle zarar gören bölgelerde bu projeyi uygulamak istedik” dedi.

Proje paydaşlarından Alanya Keykubat Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Aynur Mert ise yaptığı açıklamada, “Kadınlarımızın iş gücüne olan katkısı son derece yüksek olmakla birlikte, özellikle kırsal alanda kendini daha fazla hissettirmektedir. Kadınlarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimiyle ve daha sonrasında kooperatif olarak bu bitkilerden elde edeceğimiz yağ ve kozmetik ürünler hem kadınlarımızın ekonomisine hem de ülke ekonomisine çok büyük katkı sağlayacak” dedi.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.