DOLAR 28,9394 0.02%
EURO 31,8668 0.14%
ALTIN 1.901,330,24
BITCOIN 10975322,76%
Antalya
13°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

12:56

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya Saadet Partisi: ‘Türk parası diye bir şey kalmadı’

Alanya Saadet Partisi: ‘Türk parası diye bir şey kalmadı’

ABONE OL
13:49 - 30 Aralık 2021 13:49
Alanya Saadet Partisi: ‘Türk parası diye bir şey kalmadı’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Saadet Paritisi Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca, 2021 yılının iyi geçmediğini belirterek, “2022 yılı, 2021 yılının telafisi olarak güzellikle ve bereketli bir yıl olur İnşallah” dedi. Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanlığı haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca, Türk lirasının döviz karşısında değer kaybetmesinden, Alanya’da yaşanan kuraklık sıkıntısı, 350 bin kişilik bir gruba ucu açık sunulan faizin 84 milyon vatandaşın vergisi ile ödeneceği ve güncel konular hakkında eleştirilerde bulundu.

2022 yılının bereketli bir yıl olmasını dileyen Sarıca, “2021 yılı ülkemiz genelinde çok iyi bir yıl olarak hatırlayamayacağımız bir yıl olarak tarihe geçti. 2022 yılı 2021 yılının telafisi olarak güzellikle bereketli bir yıl olur inşallah. 2021 yılı ülke genelinde enflasyonun, işsizliğin, Türk lirasının değer kaybının ve hayat pahalılığının arttığı bir yıl oldu özellikle son dönemde daha yakından zararını görerek yaşadık. Alanya’mızda 2021 yılı ise 2020 ye nazaran daha iyi bir turizm sezonu geçirmemize vesile olmasına rağmen çevreyolunun hala bitirilemeyişi sebebiyle şehir merkezinde yaşadığımız trafik sıkıntısı, park problemi, Alanya Belediyesi yetki alanı içerisinde imar uygulaması yapılmamış yüzlerce dönüm alan bulunması, iki üniversitemizde okuyan 16 bin öğrencimizin barınma ve yurt bulma sıkıntısının yaşanması, kiralık ev bulamama sıkıntısı muz ve avokado ekiminin artmasıyla birlikte suya olan ihtiyacın artmasıyla Dimçayı’ndan borularla bu suların ekim alanlarına ulaştırılamaması, gibi sıkıntılarında inşallah 2022 yılında en kısa sürede bitirildiğine şahit olmayı arzu ediyoruz” dedi.

Türk lirasının son zamanlarda değersizleşmesi sonucunda vatandaşın daha fakirleştiğini söyleyen Sarıca, “Ülke gündeminde ise ‘faiz sebep, enflasyon sonuç’ diyenler, ödemeler dengesi değişmesine, borcumuzun 4 trilyon lira artmasına vesile olmuştur. Halkımız fakirleşiyor. Zenginle fakir arasındaki uçurumun arttığını görüyoruz. Bugün Türkiye’de 8,5 milyon insan ülke nüfusunun % 10’unun serveti % 70’lere çıkmıştır. Müthiş bir gelir adaletsizlik söz konusu, 4,5 milyon insan bu ülkede senede 5 bin lira para ile yaşıyor. Bütün ülke olarak Dolarizasyona geçtik, Türk parası diye bir şey kalmadı, Türk doları diyebiliriz buna. Herkes Dolarize oldu. Ve bu yakında enflasyonu da azdıracak, kuru da azdıracak, faizleri de azdıracak böyle bir sistemin içerisine girdik ve büyük bir kumar oynuyoruz. Ucu açık bir faiz sunduk kime 350 bin kişilik bir gruba, herkese değil ve o kesime biz 84 milyon olarak tıkır tıkır ödeyeceğiz. Kimin parasını kime veriyorsun da hibe ediyorsun. Şimdi burada İslami söylemlerle ifade edelim .şimdi burada kibir var, gurur var haksızlık var, adaletsizlik var hırsızlık var, cahilce bu sistemi sürdürme var hiçbir iktisatta böyle bir sistem yok ve son söz olarak bir ayetle sözlerimi bitireyim. Nisa suresinde Cenabı Hakk diyor ki; ‘Sana her ne iyilik erişirse onu Allah’tan bil, sana her ne kötülük ulaşırsa onu da kendinden bil.’ Bugün iktidar bütün iyilikleri kendinden bütün kötülükleri ise Allahtan bilme noktasına gelmiştir” dedi.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.