DOLAR %
EURO %
ALTIN 2.029,84-0,12
BITCOIN 16087690,91%
Antalya
14°

HAFİF YAĞMUR

18:56

AKŞAM'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya siyasetinde bir garip İSTİFA

Alanya siyasetinde bir garip İSTİFA

ABONE OL
07:20 - 8 Şubat 2024 07:20
Alanya siyasetinde bir garip İSTİFA
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Belediye Meclis Üyesi Didem Dim Özaltın, İyi Parti Alanya İlçe Teşkilatı üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Meclis üyeliğinden istifa etmeyen ve yeni dönemde İyi Parti’den adaylık teklifi almayan Özaltın’ın önümüzdeki günlerde CHP’ye üye olacağı, siyasete CHP’de devam etmek için böyle bir karar aldığı konuşuluyor.

Mimar Didem Dim Özaltın, açıklamasında şunları söyledi:

“Değerli partili büyüklerim, birlikte yol yürüdüğüm İyi Partili arkadaşlarım ve Alanya halkımız. Kurulduğu günden bugüne kadar içerisinde bulunduğum İyi Parti yerelde ve genelde çokça çalkantılı dönemler geçirdi. Tüm bunlar olurken gidenin arkasından hiçbir zaman saygısızlık etmeden, gelene de kucak açarak partinin bütünlüğü ve var oluşu adına bir duruş sergiledim.

Yaşanan pek çok olumsuzluğun her zaman parti içerisinde çözülmesi gerektiğine, partinin kurumsal kimliğine zarar verecek şekilde kamuoyuna yansımaması gerektiğine inandım. Ancak zaman içerisinde gördüm ki herkes kendi derdine düştü, değerler; şahsi çıkarlar uğruna hiçe sayıldı. Bugün dönüp baktığımda ortak değerlerimizin yok edildiğini görmekteyim.

Alanya’ya farklı yollarla hizmet vermiş bir ailenin evladıyım. Ailemden aldığım ahlak ve eğitimle amacım doğduğum, büyüdüğüm memleketime hizmet etmek oldu. Hiçbir zaman şov yapmadım. Prim kazanmak, birilerine iyi görünmek için hesap içinde olmadım. Vatandaşlarımızın oylarıyla aldığım Meclis Üyeliği görevimi asla bir basamak olarak görmedim. Etiket peşinde koşmadım. Görev sürem boyunca, bildiğim doğruyu çekinmeden savundum. Bana ya da bilgim dahilinde partimize ulaşan herkese elimden geldiğince çözüm olmaya çalıştım. Nihayetinde insanım, illaki eksiklerim olmuştur fakat, tamamladıklarım yetmedi.

Alanya’da İyi Parti’yi temsilen 2019 yılından beri görev yapmakta olan meclis üyelerinden büyük bir kısmı uzun süredir yok sayılmış, parti yönetimi ve üyeleri ile bağlantımız koparılmış, meclis üyeliği itibarsızlaştırmaya çalışılmıştır. Ne yazık ki önceki dönemler bizlere karşı sergilenen bu tutum, bugünün İyi Parti’nin başka organlarına da yansımış bulunmaktadır. Süreçte yaşanan pek çok şey parti kimliği ve siyasi ahlaktan gitgide uzaklaşmaktadır.
Bu nedenlerle başta kendime olan saygımı korumak ve emeği yok sayan sistemde basamak olmamak adına İyi Parti üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım.”

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.