DOLAR 28,9015 0.05%
EURO 31,4288 -0.23%
ALTIN 1.909,211,05
BITCOIN 11194532,95%
Antalya
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya Üniversitesi gümüş madalya ile parladı

Alanya Üniversitesi gümüş madalya ile parladı

ABONE OL
16:00 - 19 Kasım 2023 16:00
Alanya Üniversitesi gümüş madalya ile parladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Akdeniz Şefler Kulübü Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Buluşması’23 organizasyonunda Alanya Üniversitesi öğrencileri büyük başarı elde etti.

Katıldıkları yarışmada sergiledikleri etkileyici performansla öne çıkan öğrenciler, gümüş madalyayı kazanarak Alanya Üniversitesi’ni gururlandırdı. Öğrenciler, gastronomi dünyasının önde gelen isimlerinin değerlendirmelerine tabi tutuldukları yarışmada kusursuz sunumları ve yaratıcı lezzetleriyle jüriyi etkilemeyi başardı. Türkiye’nin en büyük ve prestijli mutfak ve gastronomi yarışması olma özelliğini taşıyan etkinlikte, Alanya Üniversitesi öğrencileri etkileyici sunumlarıyla yarışma jürisinin dikkatini çekti.

Akdeniz Şefler Kulübü Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Buluşması’23 organizasyonunda Alanya Üniversitesi öğrencisi Mikail Alparslan, Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Balık Yarışması’nda gümüş madalya elde etti.

Alanya Üniversitesi Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Erman Baş, yarışma ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Türkiye’nin en büyük ve prestijli mutfak ve gastronomi yarışmasında derece aldıkları için mutlu olduklarını dile getiren Öğretim Görevlisi Baş, “Akdeniz Şefler Kulübü Derneği’nin 2019 yılından beri düzenlediği organizasyona bu yıl yarışmacı olarak katılım gösterdik. Öğrencimize yarışma sürecinde göstermiş oldukları desteklerinden ötürü Alanya Üniversitesi yönetimine, Alanya’mızda faaliyet gösteren işletme sahibi Alirıza Düşün’e ve İşletme Mutfak Koordinatörü Fatih Arıkan’a teşekkür ederim. Bu yarışmada öğrencimiz Mikail Alparslan, Kalkan balığı ile kereviz püresini buluşturdu. Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Balık Yarışması için yoğun çalışması ve azminin sonucunda gümüş madalyayı hak etmesini kutlar, başarılarının devamını dilerim” ifadelerini kullandı.

Akdeniz Şefler Kulübü Derneği’nin düzenlediği “Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Buluşması’23 yarışmasında gümüş madalyaya layık görülen Mikail Alparslan, şunları söyledi:

“Akdeniz Şefler Kulübü Derneği’nin düzenlediği “Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Buluşması 23’te Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Balık Yarışması’na katılmış olmaktan ve yoğun hazırlık döneminde mentör olarak desteklerini esirgemeyen Öğr. Gör. Erman Baş’a ve Şefim Fatih Arıkan’a çok teşekkür ederim. Yarışma için sponsorluğumu üstlenen Alanya Üniversitesi yönetimine, Rektör Prof. Dr. Mesut Güner’e, Rektör Yardımcısı ve Dekan Prof. Dr. Y. Birol Saygı’ya, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Esra Mankan’a ve çalışmakta olduğum işletmenin sahibi olan Alirıza Düşün’e desteklerinden ötürü çok teşekkür ederim. Yoğun çalışmalar sonucunda aldığımız bu madalyayı hak ettiğimi düşünüyorum. Aşçılık serüvenimdeki ilk yarışmadan gümüş madalya alarak başarı elde etmem beni mutlu etti. Daha ilerideki yarışmalarda üniversitemizi temsil etmekten ve yeni başarılar elde etmekten onur ve mutluluk duyacağımı belirtmek isterim.”

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.