DOLAR 28,9381 0.04%
EURO 31,4635 -0.02%
ALTIN 1.925,270,08
BITCOIN 11470530,41%
Antalya
18°

KAPALI

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya’da evde bakım hizmetiyle sağlık evinizde

Alanya’da evde bakım hizmetiyle sağlık evinizde

ABONE OL
12:14 - 27 Aralık 2022 12:14
Alanya’da evde bakım hizmetiyle sağlık evinizde
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı Evde Bakım Ünitesi’nde 1 yıl boyunca 4 bin 995 hastaya hizmet verildi. Evde Bakım Sağlık Hizmetinin işleyişi hakkında bilgi veren Hastane Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan; Alanya içi, belde ve köylerde yaşayan tüm hastaların bu hizmetten faydalandığını belirtti.

Başhekim Doç. Dr. Karahan, hastane bünyesinde hizmet veren Evde Bakım Ünitesinde 1 yıl içerisinde Alanya sınırları içerisinde yer alan kırsal ve merkezdeki tüm mahalleler dâhil olmak üzere 4 bin 995 hastaya hizmet verdiklerini dile getirdi. Doç. Dr. Oğuz Karahan; Evde Sağlık Hizmetleri nedir, bu sistem nasıl işliyor, avantajları nelerdir? Sorularını açıklık getirerek şunları söyledi. “ Evde Sağlık Ünitemiz 1 yıl boyunca 4 bin 995 hastamıza ulaşarak onlara sağlık hizmeti sundu. Şuan aktif olarak bin 728 hasta hastamızın düzenli takipleri yapılmakta ve tedavileri yürütülmektedir. 3 Uzman, 1 pratisyen hekim, 2 hemşire, 2 yaşlı bakım teknikeri 1 evde bakım teknikeri, 1 fizyoterapist, 1 psikolog ve 1 diyetisyenden oluşan ekibimizle eve sağlık hizmeti getiriyoruz. Bu kapsamda bizler; evde muayene ve tedavi, tıbbi bakım, rehabilitasyon hizmetleri, ilaçlarının reçete edilmesi, tıbbi cihaz ile malzeme kullanımına ilişkin raporların çıkarılmasına yardımcı oluyoruz. Hastanın ve ailesinin evde bakım sürecinde üstlenebilecekleri görevleri anlatılmakta, hastalıkları ile bakım süreçleri hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Evde Sağlık birimimizin görevi daha önceden ilgili uzman hekimlerince konulmuş tanı çerçevesinde planlanan tedaviyi, yaşadıkları ortamda daha kaliteli bir şekilde kendilerine sunulmuştur.

Evde sağlık hizmetinden; Yaşlı, yürüyemeyen, yatağa bağımlı, alzheimer hastaları, demans, şizofren, koah rahatsızlığı olan, terminal dönem kanser hastaları ve engelli raporu bulunan hastalarımız Sağlık Bakanlığımızın sunmuş olduğu bu hizmetten faydalanabilmektedirler. Evde sağlık hizmetleri mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir. Diğer acil hallerde 112 acil hizmetleri aranarak destek alınmalıdır. Evde Sağlık hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler 444 38 33 telefon hattını arayarak kayıt yaptırabilirler. 2 gün içerisinde ekibimiz başvuran hastalarımıza dönüş yaparak evinde ziyaret ederek durumunu değerlendirmektedir” diye konuştu.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.