DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 19422850,00%
Antalya
16°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya’da ihtiyaç sahiplerine her gün sıcak yemek

Alanya’da ihtiyaç sahiplerine her gün sıcak yemek

ABONE OL
12:31 - 16 Mart 2022 12:31
Alanya’da ihtiyaç sahiplerine her gün sıcak yemek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Müftülüğü’ne bağlı Alış Camii’nde ihtiyaç sahiplerine her gün yemek ikram ediliyor. Alış Camii İmam Hatibi Süleyman Coşkun ve Alış Cami Müezzin Kayyımı Turgut Beden öncülüğünde üç ayların başlangıcı olan 2 Şubat 2022 tarihinden bu yana cami bünyesinde kurulan aşevinde yapılan yemekler her gün öğle namazına müteakip ihtiyaç sahiplerine ikram ediliyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yanlarında getirmiş oldukları saklama kaplarına yemeklerini alabiliyor. Camiye gelemeyen engelli ve yaşlı ihtiyaç sahiplerine ise yemekleri evlerine ulaştırılıyor.

2022 yılı Ramazan ayı boyunca da yemek ikramında bulunulacağını belirten Alış Camii İmam Hatibi Süleyman Coşkun, “Rahmet ve mağfiret iklimi olan üç ayların içerisindeyiz. Üç aylar, müminlere açılmış bir fırsat kapısıdır. Bu gün ve geceleri Rabbimizin rızasını kazanmak için vesile kılıp, rahmet ve mağfiretle dolu üç aylarda daha fazla iyilik yapmaya gayret göstermeliyiz. İyiliğin pek çok yolları vardır. Bazen yolunu şaşıran birine yol göstermektir iyilik. Bazen insanlara eziyet veren bir şeyi yoldan kaldırmaktır. Bazen de ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak, onlara infakta bulunmaktır. Bizler de Alış Camii İmam Hatipliği olarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimize bir nebze de olsa destekte bulunmaya çalışıyoruz. Cami bünyesinde kurmuş olduğumuz aşevinde her gün yemek yapıp öğle namazına müteakip ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ikram ediyoruz. İhtiyaç sahibi kardeşlerimiz yanlarında getirmiş oldukları saklama kaplarına yemeklerini alabiliyor. Yemek yapma imkânı olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ise imkânlar ölçüsünde kuru gıda yardımında bulunuyoruz. Ramazan ayı boyunca da yemek ikramlarımız devam edecek. Bu vesileyle Yüce Rabbimizden hayır sahibi kardeşlerimizin yapmış olduğu hayırlarını kabul etmesini temenni ediyor, bu yardım çalışmalarına destek veren hayır sahiplerine, cami cemaatimize ve maddi manevi destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.