DOLAR 32,9576 0.15%
EURO 35,3807 -0.03%
ALTIN 2.456,72-0,51
BITCOIN 20413482.84897%
Antalya
29°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

‘Alanya’da neden bu kadar çok Başhekim değişiyor?’

‘Alanya’da neden bu kadar çok Başhekim değişiyor?’

ABONE OL
09:41 - 20 Ocak 2022 09:41
‘Alanya’da neden bu kadar çok Başhekim değişiyor?’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürekli başhekim değişikliği yaşanmasını eleştiren CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, bu konuda tüm yetkililerin açık ve net olmasını istedi. Karadağ, elektrik ve ekmeğe yapılan zamları da eleştirdi.

CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, son dönemde Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan başhekim değişikliklerinin gerekçesini sordu. Yönetim kurulu toplantısı öncesi gündeme dair açıklamalarda bulunan Karadağ, önce son dönemde Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşananlara değindi. Karadağ, “Sağlık bu kadar laçkalığı kabul etmeyen bir konu. Sağlık konusunda Alanya’da kimler tarafından ve neden bu kadar başhekim birdenbire değiştiriliyor? Yine birisi geliyor, o gidiyor. O geliyor, diğeri gidiyor. Gerekçesi ne? Sağlık konusunda ülkemizde ciddi sorular söz konusu. Bütün bu sorunlar varken bu sorunların üzerine bir sorun yaratmak bence hiç akıl işi değil. Tüm yetkililer açık bir şekilde Alanya’da sağlık konusunda hiçbir kimsenin oynamaması, bu tür manipülasyonlara yer vermemesi, hiçbir kimsenin aklında farklı şekilde sorular oluşturmaması için açık ve net olmalı. Alanya’nın sağlığı bizim için çok çok önemli. Bu konuda tüm başhekimler ve çalışan personele sağlıklı bir çalışma ortamını mutlaka yaratmalıyız. Buradan kamuoyuna soruyorum. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim neden bu kadar değiştiriliyor?” dedi.

Son ekmek zammına da değinen Karadağ, pahalılığın günden güne çekilmez duruma geldiğini söyledi. Karadağ, “Ekmek 3 lira oldu. Yetkili bir bakanın dediği gibi bu daha iyi günlerimiz. Bu fakir artık ekmek de yiyemez duruma düşecek demek. Ne yapılacağını insanlar şaşırdı. Hayat pahalılığı artık günden güne çekilmez oldu. 18 günde mazota 282,80 kuruş zam geldi. Sabah baktım. Mazota 50 kuruş daha zam gelmiş. Her gün arkadaşlarımızın sosyal medya hesaplarına baktığımızda karşımıza 2 adet yan yana konulmuş elektrik faturası çıkıyor. Böyle bir adaletsizlik olur mu? Ülkemizde tabi ki oluyor. Bundan sonra erken seçim değil, bir an önce seçim yapılarak bu gidişata bir an öce dur demeliyiz. Derhal sandık diyoruz” diye konuştu.

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.