DOLAR 28,9017 -0.06%
EURO 31,2241 0.21%
ALTIN 1.884,870,06
BITCOIN 1267921-0,17%
Antalya
16°

KAPALI

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya’da yaz Kur’an kurslarının açılma tarihi belli oldu

Alanya’da yaz Kur’an kurslarının açılma tarihi belli oldu

ABONE OL
10:33 - 13 Mayıs 2022 10:33
Alanya’da yaz Kur’an kurslarının açılma tarihi belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca her yıl okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte açılan yaz Kur’an kursları bu yıl 27 Haziran’da başlayıp 26 Ağustos’ta sona erecek.

Her sene okulların tatil olduğu dönemde milyonlarca çocuk ve gencin Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere İslam’ın temel inanç esaslarını, ibadetleri ve Hz. Peygamber’in hayatını öğrendiği Yaz Kur’an kursları bu yıl 27 Haziran’da başlayacak. Kurslara katılacak çocukların dini yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için gerekli dua ve sureleri ezberlemeleri ve Kur’an-ı Kerim’i meali ile birlikte okuma alışkanlığı kazanmaları amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nca cami ve Kur’an kurslarında düzenlenen yaz Kur’an kursları 26 Ağustos’ta sona erecek.

8 HAFTA TEK DÖNEM OLARAK PLANLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde 8 hafta süreyle tek dönem halinde planlanan yaz Kur’an kurslarında eğitim almak isteyen öğrenciler, bulundukları il veya ilçede açılan kursları https://dibbys.diyanet.gov.tr/…/acilanyazkurslari.aspx web sitesinden öğrenebilecek. Kurslara başvurular ise öğrencinin kendisi veya velisi tarafından 20 Haziran-4 Temmuz 2022 tarihleri arasında cami ve Kur’an kurslarına yapılacak.

YAŞ GRUPLARINA GÖRE 3 FARKLI EĞİTİM PROGRAMI

Yaz Kur’an kurslarında bu yıl ilk defa öğrencilerin yaş gruplarına göre öğretim programları hazırlandı. Bu kapsamda eğitimler üç farklı kategoride gerçekleştirilebilecek. Söz konusu kategoriler şu şekilde belirlendi: 4-6 yaş grubuna yönelik öğretim programı, 48-72 ay arasındaki çocuklar ve gençlere yönelik öğretim programı, 14-22 yaş arası gençlere yönelik öğretim programı. Belirlenen yaş gruplarında yeterli sayıda başvuru olmaması halinde ise öğreticiler karma eğitim yapabilecek.

YATILI YAZ KUR’AN KURSU EĞİTİMLERİ DE BAŞLIYOR

Ayrıca Covid-19 salgını sebebiyle iki yıldır yapılamayan yatılı yaz Kur’an kursu eğitimleri de bu yıl yapılabilecek. Yatılı eğitim verme imkanı bulunan cami ve kurslarda eğitimler 18 Temmuz 2022 tarihinde başlayıp 12 Ağustos 2022 tarihinde sona erecek. Söz konusu kurslara 18 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla 12 yaşını doldurmuş ve 18 yaşını tamamlamamış olanlar müracaat edebilecek. Yatılı kurslara başvurular 20 Haziran-4 Temmuz 2022 tarihleri arasında müftülükler ve Kur’an kursları aracılığıyla yapılacak. Yatılı yaz Kur’an kursları programında itikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden oluşan dini bilgiler eğitimi ile Kur’an-ı kerim eğitimi verilecek. Bunun yanı sıra öğrencilerin zihinsel, duygusal ve vicdani yönleri ile gündelik hayata yönelik kabiliyetlerinin gelişmesi bakımından sportif-gezi faaliyetleri, atölye ve kitap okuma etkinlikleri, film izleme ve değerlendirme çalışmaları da yer alacak.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.