DOLAR 31,1056 0.2%
EURO 33,7095 0.2%
ALTIN 2.033,910,08
BITCOIN 16092501,29%
Antalya
15°

HAFİF YAĞMUR

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya’daki 2 sendikadan 2024 bütçesine tepki

Alanya’daki 2 sendikadan 2024 bütçesine tepki

ABONE OL
08:22 - 30 Kasım 2023 08:22
Alanya’daki 2 sendikadan 2024 bütçesine tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Tüm Emekli Sen Alanya Şube Başkanı Mehmet Güldal, “2024 bütçesinde emeklilerin insanca yaşamak istiyoruz haykırışımızın karşılığı yok. Sağlık hakkımız yok. Bu bütçede sosyal devlet, emekçiler, emekliler, küçük üreticiler, işsizler, yani halk yok” dedi.

Tüm Emekliler Sendikası Alanya Şubesi ve DİSK Emekli Sen Alanya Şubesi ortak açıklama yaparak emeklilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesini istedi. PTT Alanya Müdürlüğü binası yanında yapılan açıklamaya 2 sendikanın üyeleri katıldı.

Tüm Emekliler Sendikası Alanya Şube Başkanı Mehmet Güldal, 2024 yılı merkezi hükümet bütçe tasarısının komisyondan geçtiğini ve 4 Aralık’ta mecliste görüşülmeye başlanacağını söyledi.

Güldal, “21 yıllık AK Parti iktidarının daha önce hazırladığı tüm merkezi hükümet bütçeleri gibi bu 2024 merkezi hükümet bütçesi de saraydaki tuzu kuru bir grup danışman tarafından emekçileri, emeklileri, yoksulları, küçük üreticileri yok sayan, biz halkı işsizliğe, açlığa ve yoksulluğa terk eden, çalışanların ve emeklilerin temsilcilerinin görüşlerine başvurulmadan hazırlanan belgedir. Daha önceki hazırladıkları bütçelerde de olduğu gibi 2024 bütçesinde de biz emeklilerin insanca yaşamak istiyoruz haykırışımızın karşılığı yok. Sağlık hakkımız yok. Kısaca bu bütçede sosyal devlet, emekçiler, emekliler, küçük üreticiler, işsizler, yani halk yok. Bu bütçede var olan ise uluslararası sermayenin temsilcilerinin ve 5’li çetelerin Mehmet Şimşek eliyle uygulatacakları en vahşi haliyle neoliberal politika var. Daha önceki bütçelerde de olduğu gibi 2024 merkezi hükümet bütçesinde de bizim payımıza düşen ise, bütçe gelirleri çok kazanandan çok alınarak toplanması gerekirken, yine bütçe gelirlerinin büyük bir çoğunluğu dolaylı vergilerden sağlanacak. Yani bütçenin yükü her zaman olduğu gibi iğneden, ipliğe yapılacak zamlarla çalışanların, emeklilerin, yoksulların sırtına yüklenecek. 2024 merkezi hükümet bütçesi de yine devasa bir açıkla bağıtlanacak. AK Parti iktidarının 21 yıllık karnesi bizi hiç yanıltmıyor. 2024 bütçesinde de yokuz. Kendi yanlış ekonomik politikalarının sonucu olarak derinleşen ve artık saklanamayan ağır ekonomik krizin faturasının bize kesilmesi ile yoksulluk sınırından sonra açlık sınırı altına itilen biz emekliler 2024 bütçesi ile daha da yoksullaştırılmak isteniyoruz. Yeter artık, yeter, yeter” dedi.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.