DOLAR 31,2300 0.08%
EURO 33,8977 0.04%
ALTIN 2.054,600,70
BITCOIN 1907925-0,19%
Antalya
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

06:10

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya’daki fotoğraf sanatçıları kongre yaptı

Alanya’daki fotoğraf sanatçıları kongre yaptı

ABONE OL
11:16 - 8 Mart 2022 11:16
Alanya’daki fotoğraf sanatçıları kongre yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) üyesi AFSAK genel kurula gitti. Genel kurulda isim değişikliğine de giden AFSAK üyeleri yasal süresi içerisinde yeni başkanını belirleyecek.
Alanya Fotoğraf Sanatı Kulübü Derneği’nin (AFSAK)genel kurulu gerçekleştirildi.

Dernek binasında düzenlenen genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divanın oluşturulmasının ardından sırayla yönetim kurulu faaliyet raporu, denetleme kurulu raporu, mali rapor ile gelir gider cetveli okunarak oy birliği ile kabul edildi. Derneğe giriş ve aidat ücretlerinin belirlenmesinden sonra dernek için araç alım ve satımı için yönetim kuruluna yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Ardından derneğin yönetim ve denetleme kurulu asil ve yedek üyeleri oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi. Genel kurulda derneğin isminin değiştirilmesi de görüşüldü. Buna göre, derneğin Alanya Fotoğraf Sanatçıları Kulübü olan ismi değiştirilerek Alanya Fotoğraf Sanatı Kulübü Derneği olması oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan üye İbrahim Cari, “Bir kişi derneğe üye oluyor. Aidat toplanamamasının sebebi üye olanların demekten fayda sağlayamamaları. Bu nedenle bir çalışma yapılmalı. Etkinlik yapıldığı zaman üyelerin bir ayrıcalığı olmalı. Dışardan bir katılımcı ile üyenin bir farkı yok” dedi.

Üye Ali Aral da, “Üye olmaya gelen insanlar bir şey almayı hedefliyorsa hayal etmiş olur. Burası kolektif bir yapı. Burası bir şey vermek için gelenlerle güçlenir” diye konuştu. Bunun üzerine Cari, “Bir fotoğraf derneğiyiz ama hiçbir fotoğraf gezisine doğru ışıkta gidemedik” ifadelerini kullandı.

Aral da, “Bir fotoğraf gezisi yapmak fotoğraf derneğinin görevi değil. Biz seyahat acentesi değiliz. 2008’de kurulan AFSAK bir marka oldu. Bunu görev alarak sürdürmek bu yapıları yükseltir. Bugün neden bu hale geldik? Bugün fotoğraf hocalarına bakın. Hiçbiri fotoğraf derneğine üye değil ama atbaşı gidiyorlar. Yeni seçilen arkadaşlar sorumluluk alsın. Bu bir bayrak yarışı. Kulübün güzel bir geçmişi var. Bu yapı güzelliğini devam ettirsin. Yeni yönetime destek olmak konusunda arkanızdayız” dedi.

“YÖNETİM KURULUNA ÇOK BİR ŞEY YÜKLEMEYİN”

AFSAK Başkanı olan İlhami Yetkin de, “Amacım pandemiden dolayı hedefinden şaştı. Bu dönem aslında yönetim kurulunda bile olmak istemiyordum ama kimse olmak istedi. Bu olmayınca bireysele dönüyor. Derneğin maneviyatında mutluyum ama maddiyatında üzüntülüyüm. Sıkıntılarımı buraya yansıtmadım. Yönetim kuruluna çok bir şey yüklemeyin. Önünü açın. Yönetim kurulu bir başkan seçecek. Başkanı seçecekseniz beni en son düşünün” diye konuştu. Yeni yönetim tarafından yasal süre içerisinde bir başkan seçilip dernekler masasına bildirilecek.

Genel kurulda yönetime seçilen isimler şöyle:

YÖNETİM KURULU ASİL

Necmiye Güneylioğlu Günata

Mehmet Fakıoğlu

M. Özgür Gündeşlioğlu

Murat Dikmen

Gökhan Aydoğan

Hakan Pınar

İlhami Yetkin

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.