DOLAR 28,9114 0%
EURO 31,8099 0.06%
ALTIN 1.900,310,19
BITCOIN 10983402,74%
Antalya
13°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

12:56

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya’daki günübirlik kiralama krizine Ak Parti el attı

Alanya’daki günübirlik kiralama krizine Ak Parti el attı

ABONE OL
10:58 - 13 Ekim 2023 10:58
Alanya’daki günübirlik kiralama krizine Ak Parti el attı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya’daki inşaat ve emlak sektörü temsilcileri, Ak Parti Alanya İlçe Başkan Mehmet Şarani Tavlı’yı ziyaret ederek konutların turizm amaçlı kiralanmasına yönelik düzenlemeleri içeren yeni kanun teklifiyle ilgili düşüncelerini dile getirdiler. AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı olarak konunun yakın takipçisi olacaklarını ve gündemle alakalı hazırlayacakları raporları da Bakanlığa sunacaklarını belirten Başkan Tavlı, “Alanya’mızdaki inşaat ve emlak sektöründe faaliyet gösteren sektör temsilcileri ile İlçe Teşkilatımızda bir araya geldik.

Sektörün Alanya’da yaşadığı sıkıntıları ve mevcut durumunun değerlendirmesini gerçekleştirdik. Konutların turizm amaçlı kiralanmasına yönelik düzenlemeleri içeren yeni yasayla ilgili sektörümüzün düşüncelerini ve görüşlerini aldık.

Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı olarak oluşturmuş olduğumuz İnşaat ve Emlak Komisyonu tarafından bu konuyla ilgili kapsamlı bir çalışma yapılarak hazırlanan raporlarımızı gerekli mercilere ileteceğiz ve bu konunun yakın takipçisi olacağız” dedi.

Yeni Kanun teklifi ile konutların gerçek ve tüzel kişilere turizm amaçlı kiralanmasına ilişkin usul ve esaslar belirleniyor. Düzenleme, konutların turizm amaçlı kiralanmasına ilişkin genel esaslara, izin belgesi düzenlenmesine, idari yaptırımlara ve turizm amaçlı kiralanan konutların tabi olacağı mevzuata ilişkin hükümleri kapsıyor.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.