DOLAR 18,6452 0.01%
EURO 19,6449 0.07%
ALTIN 1.076,83-0,31
BITCOIN 317239-0,10%
Antalya
15°

AÇIK

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya’nın o pazarında turizmciyi umutlandıran haber!

Alanya’nın o pazarında turizmciyi umutlandıran haber!

ABONE OL
16:22 - 18 Mart 2022 16:22
Alanya’nın o pazarında turizmciyi umutlandıran haber!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Ayrıcalıklı ürünleri ve Türkiye deneyimiyle İskandinavya pazarında öne çıkan Detur Global, erken rezervasyon satışlarında pandemi öncesinin yüzde 80 üstüne çıktı.

Alanya turizm sektörü yoğun pandemi gündeminin ardından Rusya ve Ukrayna gerilimiyle yeniden hareketli günler yaşıyor. Turizm şirketleri mevcut planlarında revizyona giderken Alanya’da dünyanın konuştuğu politik-ekonomik gelişmelerin tatil taleplerine nasıl yansıyacağı da merak konusu. Avrupa’nın önde gelen tur operatörlerinden Detur Global ise uzmanı olduğu İskandinavya pazarına gerek deneyimi gerekse ayrıcalıklı ürün paketleriyle damgasını vurmuş durumda. Erken rezervasyon dönemi satışlarında 2019 rakamlarının çok üzerinde artış yakalayan tur operatörünün 2022 yaz sezonu öncesi son satış performansını Detur Global Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CMO) Yiğit Tezel değerlendirdi. Tezel’in açıklamaları Alanyalı turizmciye adeta umut oldu.

‘ERKEN REZERVASYONDA YÜZDE 80 ARTIŞ’

Avrupa’nın doğusunda yaşanan gelişmelerin de etkisiyle İskandinavya pazarındaki bazı tur operatörlerinin kapasitelerinde azaltmaya gittiklerini belirten Yiğit Tezel şunları söyledi: “Detur Global olarak biz bu süreçte pozisyonumuzu koruduk. Türkiye satışlarımız diğer tur operatörlerinin üzerinde devam ediyor. Şubat ayının ortalarına kadar 2019 satışlarımızın yüzde 80 üzerine çıktık. Bu dönemde çok başarılı bir yükseliş grafiği yakaladığımızı söyleyebilirim. Ukrayna’da yaşanan gelişmeler görece olarak satışları etkiledi ancak bizim özellikle Türkiye’ye dönük satışlarımız 2019 seviyelerinde devam ediyor. Detur’un Türkiye’deki gücü ve kaliteli ürün çeşitliliği satış hızımızı korumamızı sağladı. Bu süreçte iptal veya ertelemenin çok az olduğunu söyleyebilirim. Gelişmeler doğrultusunda ‘son dakika’ taleplerin yine öne çıkacağı bir sezon yaşayacağımız düşüncesindeyim.”

‘SEYAHAT PAZARLARINDA DENGELER DEĞİŞTİ’

Ekonomik kriz, pandemi ve savaşın dünya ekonomisine ve turizme etkisini değerlendiren Tezel, “Özellikle Kuzey Avrupa’da pandemi sonrası bir normalleşme sürecine geçildiğini görüyoruz. Avrupa’da ekonomik krize bağlı enflasyondaki artışın tatil taleplerini olumsuz etkilemediği kanısındayım. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gelişmelerin ise henüz turizm sezonuna nasıl yansıyacağı noktasında elimizde net bir bilgi yok. Evet mevcut siyasi iklim turizmcilerin istemediği bir havada ama iyimser her türlü diplomatik gelişme, mutlaka turizm endüstrisine ve dolayısıyla bekleyen taleplere olumlu yansıyacaktır. Şunu da unutmayalım ki pandemiyle beraber dünya seyahat pazarında kartlar yeniden dağıldı. Bu yeni duruma en iyi şekilde adapte olan güçlenerek yoluna devam edecektir. Detur Global stratejik olarak tüm hazırlıklarını geleceğe dönük yapıyor” şeklinde konuştu.

 

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Özkaya Sigorta


HIZLI YORUM YAP