DOLAR 31,0194 0.04%
EURO 33,7291 0.35%
ALTIN 2.020,770,14
BITCOIN 1599004-0,50%
Antalya
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya’yı ilgilendiren o karar Antalya BŞB’de reddedildi

Alanya’yı ilgilendiren o karar Antalya BŞB’de reddedildi

ABONE OL
20:16 - 16 Mayıs 2022 20:16
Alanya’yı ilgilendiren o karar Antalya BŞB’de reddedildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Belediye Meclisi’nin 1 Mart 2022 tarihinde Alanya’da bulunan turizm tesislerinin yıkılarak yerlerine konut yapılmasını önleyecek bir karar aldığını hatırlatan MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, şu açıklamayı yaptı:

“Bugün gerçekleştirilen Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Alanya Belediyesi meclisinin almış olduğu bahse konu karar CHP ve İyi Partili Büyükşehir Meclisi üyeleri tarafından reddedilmiştir. Alanya ekonomisin can damarı turizmdir. Alanya’mızda apart otellerin, otellerin ve pansiyonların yıkılıp yerlerine konut inşa edilmesi de turizme ve ekonomimize vurulan en büyük darbedir.

Başta esnaflarımız olmak üzere, turizm çalışanlarını derinden etkileyecek bu girişimin önüne geçilmesi gerekmektedir. Alanya Belediyesi’nin, Alanya turizminin kan kaybetmemesi ve şehrin demografik yapısının daha fazla bozulmaması adına aldığı bu kararın, Antalya Büyükşehir Belediye meclisinde CHP ve İyi Partili meclis üyeleri tarafından reddedilmesi tamamen siyasidir. Alanya’nın geleceğini karartacak bir adımdır.

Son birkaç yıldır özellikle Güllerpınarı, Kızlarpınarı ve Mahmutlar Mahallesi başta olmak üzere şehrimizin bir çok noktasında apart oteller, oteller ve pansiyonlar yıkılarak konuta çevrildi. Bizim bildiğimiz 80’in üzerinde turistik tesis yıkılarak konuta dönüştürüldü.
Şehrimizin ekonomisinin can damarı ve Alanya’yı cazibe merkezi haline getiren, dünyaya tanıtan turizmdir. Bu şehrin hikayesinin başlangıcı olan turizmi yok etmek üzere otelleri yıkıp konuta çevirmek Alanya’ya yapılacak en büyük ihanettir.

Alanya Belediyesi’nin almış olduğu bu kararla Alanya’nın ekonomik, demografik, sosyal ve kültürel olarak geleceği teminat altına alınmak istenmişti. Şehrin geleceğini kurtaracak olan bu önemli kararın siyasi gerekçelerle reddedilmesini kınıyoruz. Şehrimizin geleceğini yılın sadece 10-15 günü ışıkları yanan, 1+1 konutlara sıkıştıran zihniyeti, esnaflarımızın, turizm çalışanlarımızın ve Alanya kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Tarih bunu ve Alanya’mıza yapılan her türlü ihaneti yazacaktır!”

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.