DOLAR 28,9329 0.05%
EURO 31,3275 -0.08%
ALTIN 1.882,91-0,07
BITCOIN 12102250,23%
Antalya
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:43

AKŞAM'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alman pazarı ALTSO’da anlatıldı

Alman pazarı ALTSO’da anlatıldı

ABONE OL
07:43 - 7 Kasım 2023 07:43
Alman pazarı ALTSO’da anlatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Bilgilendirme Toplantısı ALTSO ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan, TATSO Genel Sekreteri Okan Özoğlu, ALTSO’nun yıllar önce TATSO’da askıya alınan üyeliğini Başkan Eray Erdem’in tekrar aktifleştirdiğini belirterek, “Eray bey ALTSO’nun TATSO’ya üyeliğini tekrar aktif etti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantıya, TATSO Genel Sekreteri Okan Özoğlu,’nun yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Sevgi Kalaycı, TATSO’dan Uzman Ezgi Erdem, ALTSO Başkan Yardımcısı Yakut Nazlı Benal, ALTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ALTSO Başkan Yardımcısı Yakut Nazlı Benal, ALTSO yönetim kurulu faaliyetleri ve Alanya ekonomisi konusunda katılımcılara bilgiler aktardı.

Benal konuşmasında şunları söyledi: “Geçmişte odamız da Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyesiymiş. Ama yıllar içinde bu bağlar kopmuş ve 2015 yılları gibi üyelik askıya alınmış. Başkanımız Eray Erdem’in çabalarıyla bu yılın başında tekrar odamız Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’na üye oldu. Geçmişte olduğu gibi Alman pazarında Alanya olarak yeniden yerimizi almak istiyoruz. TATSO’nun Alman Turist tercihleri ve yapmamız gerekenler konusunda bizlere tecrübelerini aktarmalarını bekliyoruz. Alanyalı firmalarımızın da Almanya ile karşılıklı ticaret yapmaları konusunu çok önemsiyoruz. Bu anlamda bizim oda olarak üye olmamız da çok yerinde bir karar oldu. Bu açıdan da başkanımız Eray Erdem’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Benal’in konuşmasının ardından ise TATSO Genel Sekreteri Okan Özoğlu sunumunu gerçekleştirdi.

Almanya’da şirket kurulumu ve ticaret olanakları, Almanya pazarı, Almanya’da gerçekleşen fuarlar ve TATSO hakkında genel bilgiler aktaran Özoğlu, yıllar sonra tekrar Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’na ALTSO’nun üyeliğini gerçekleştiren Başkan Eray Erdem’e teşekkür etti. Özoğlu ayrıca katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı.

ALTSO Meclis Başkanı Mehmet Kural ve ALTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yakut Nazlı Benal, Genel Sekreter Özoğlu ve TATSO heyetine Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı dolayısıyla ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün tablosu ile Alanya’yı tanıtıcı argümanlar hediye ettiler.

Genel Sekreter Özoğlu ise ALTSO’nun Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’na üyelik belgesi ile teşekkür plaketini Kural ve Benal’e takdim etti.Toplantının sonunda, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’na üye olan ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Kahya ve ALTSO Meclis Üyesi Mesut Akkuş’a da üyelik belgeleri takdim edildi. Londra Turizm Fuarı’nda olması nedeniyle Akkuş’un beratını eşi İlknur Akkuş teslim aldı.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.