DOLAR 28,9277 0.01%
EURO 31,3968 0.08%
ALTIN 1.889,060,26
BITCOIN 12104991,42%
Antalya
18°

AZ BULUTLU

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
ALTSO Başkan Adayı Toksöz’den asansörcülere söz

ALTSO Başkan Adayı Toksöz’den asansörcülere söz

ABONE OL
15:33 - 3 Eylül 2022 15:33
ALTSO Başkan Adayı Toksöz’den asansörcülere söz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan Adayı Tunahan Toksöz, “Sanayimizin can damarı Alanya’daki meslek liselerimize Asansör Tamir ve Montaj Bölümü’nün kazandırılması için ALTSO olarak sorumluluğumuz var. Zaman zaman dikey yapılaşmanın ekolojik olmadığı, insanların birbiriyle bağını koparmalarına neden olduğu savı örneklemleriyle tartışılsa da Türkiye’de ve dünyada dikey yapılaşma artmakta, bu da asansör ihtiyacını kaçınılmaz kılmaktadır” dedi.

ALTSO Başkan Adayı Tunahan Toksöz bu konuya can suyu olacak; hem asansör sektöründeki nitelikli iş gücü ihtiyacına cevap verebilecek, hem de gençlerimizi doğru yönlendirerek gelecekte işsizlik soruna çözüm sağlayacak projeleri ile ilgili konuştu.

Rezidanslar, gökdelenler, apartmanlar, hastaneler, alışveriş merkezleri, adliye binaları gibi yüksek katlı tüm yapılarda asansörün mekânın bir parçası olduğunu belirten Toksöz, bununla birlikte sektörde her geçen gün nitelikli iş gücüne dayanan ara eleman açığının büyüdüğüne dikkati çekti.

Sektörde hiçbir dönem işsizlik sıkıntısının yaşanmadığını ifade eden Toksöz, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Mesleki Eğitim İş birliği çerçevesinde sektörde kalifiye eleman ihtiyacının ortadan kalkması adına Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde ‘Asansör Tamir ve Montajı Bölümü’ açılarak, bölüm sonrasında sektöre girmeye hazırlanan öğrencilere ALTSO’ya üye işletmelerde staj imkânı garantisi verileceğini ifade etti. Büyük oranda işe yerleştirmelerin de gerçekleştirileceğinin altını çizdi.

Sanayimizin can damarının meslek liseleri olduğunu vurgulayan Toksöz, öğrencilerin okurken edindiği teorik bilgileri, iş güvenliği tedbirleri dahilinde sahada pratik edebilecek, emeğinin hakkını da alarak işine motive olabilecek, dedi.

Yürüyen merdiven, metro, hızlı tramvay, raylı sistemler ile birlikte asansör sektörünün çalışma yelpazesinin geniş olduğunu ve piyasaya göre ücret skalasının da öğrencilere rahat bir gelecek sunacağını ifade etti. ALTSO’da yapılacak çok iş olduğunu, bu sorumluluk anlayışıyla tüm sektörlerin sorunlarına çözüm getirecek projeleri ile 5 Kasım’daki ALTSO genel seçimine hazır olduğunu vurgulayan Tunahan Toksöz, seçime kadar projeleri ile konuşacağını söyledi.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.