DOLAR 28,9919 0.23%
EURO 31,2252 -0.16%
ALTIN 1.866,38-1,07
BITCOIN 12716430,50%
Antalya
14°

HAFİF YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Another World Sitesi yönetiminden iddialara yanıt

Another World Sitesi yönetiminden iddialara yanıt

ABONE OL
15:17 - 3 Kasım 2023 15:17
Another World Sitesi yönetiminden iddialara yanıt
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Another World Sitesi’nin yöneticisi Morteza Fard, bazı medya organları ve kişiler tarafından ortaya atılan iddialara karşı bir açıklama yaptı. Fard, asılsız haberlerle adının karalanmaya çalışılmasına tepki gösterdi.

Fard, ortaya atılan iddiaların tamamının asılsız olduğunu ve gerçeği değiştirmek amacıyla algı yaratıldığını vurguladı. Haberlerin gerçekliğini araştırmadan yayınlamamanın önemine dikkat çekti.

Yöneticinin açıklamasında, otoparkların satılması iddiaları, toplantının uzak yerlerde yapılması gibi iddiaların asılsız olduğu ve resmi olarak yapılan işlemlerle desteklendiği belirtildi. Fard, kat malikleri ile yapılan genel kurul toplantısında alınan kararların, oy çokluğuyla kabul edildiğini ve işlemler makbuz ve faturalarla belgelendiğini söyledi. Fard, asılsız iddiaların sadece kendisine değil, site sakinlerine de zarar verdiğini vurgulayarak, iddia sahiplerini ispatlarıyla davet etti ve hukuki işlemlerin başlatılacağını belirtti.

Son olarak, Another World Sitesi’nde kararların demokratik bir şekilde alındığını ve herkesin katılımına açık olduğunu belirten Fard, site sakinlerine karşı yapılan iddiaları reddetti.

Another World Sitesi’nin yöneticisi Morteza Fard, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“02.11.2023 tarihinde bazı yayın organlarının ve şahısların yapmış olduğu gerçeği yansıtmayan haberleri sebebiyle bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyulmuştur; Öncelikle sözlerim saygıdeğer Türk milletine ve Alanyalı hemşehrilerime yöneliktir. Asılsız haberler ile adımı karalayarak prim yapmaya çalışan bazı kişilerin ve yayın organlarının asılsız iddialarına cevap vermeden önce kendimi tanıtmak istiyorum.

Ben annesi Şahin, atası Feridun olan Şemsi Tebrizi’nin diyarında doğmuş bir Azerbaycan Türk’üyüm ve ana yurdum Tebriz’dir. Ben Türklük uğruna savaş vermiş bir insanım. Ben aslen Türk olmaktan onur duyan bir Türk vatandaşıyım. Uyruğumu kullanarak beni ötekileştirmeye çalışan ve hakkımda asılsız haberler veren kişiler ve bunu yayınlayan haber grupları yüce Türk yargısı önünde hesap verecektir.

Ortaya atılan iddiaların hepsi asılsız ve değiştirilerek, algı yaratmak amacıyla ortaya atılan yalanlardır. Hakkımda konuşanların hepsini, beyanlarını ispata davet ediyorum. Bazı sitelerde ve sosyal medya platformlarında haber paylaşımı yapan kişilerin bir haberi yayınlamadan, bir insanı karalamadan önce o bilginin gerçekliğini araştırmalarını öneriyorum.

Otoparkların satılması gibi bir iddia yalandır, asılsızdır. Toplantının bilinmeyen uzak yerlerde yapılması yöneticinin keyfi uygulamalar yapması gibi ortaya atılan iddiaların hepsi asılsızdır. Toplantı davet mektupları ve toplantı adresi tüm kat maliklerine PTT aracılığı ile resmi olarak yapılmıştır.

Sitede yapılmış olan işlemler ise kat malikleri genel kurul toplantısında sitemizde yaşayan kat maliklerinin önerileri ve oylarıyla yapılmıştır. 284 hanenin, 5 adet havuzun, 10 personelin 7 gün hizmet veren Türk hamamının ve sayısız aktivitenin bulunduğu bir sitede aidatlara zam yapılması hayatın olağan akışına aykırı değildir. Emsal sitelerin aidat oranları ile karşılaştırıldığında aidatların yüksek olmadığı anlaşılacaktır. Otoparkın 20 araçlık kısmının site maliklerine kiraya verilmesi ve gelirinin, aidat miktarını düşürmesi, site yararına kullanılması kat malikleri toplantısında oy çokluğuyla kararlaştırılmıştır. Ve her türlü işlem makbuz ve faturalar ile ispatlıdır. Ki ortaya asılsız iddalar atan şahıs sitemizde kat maliki dahi değildir.

Ortaya atılan iddialar; olayların çarpıtılarak tarafıma iftira atma, şahsımı, Türklüğümü karalama amacından ibarettir. İddia sahiplerini söylemlerini ispat etmeye davet ediyorum ve tamamı hakkında gerekli hukuki işlemlerin yapılacağını bildiriyorum. Ayrıca bu sitede her şeye demokratik bir şekilde toplantı yapılarak istişare edilerek kat malikleri ile birlikte karar verilmektedir. 28.10.2023 tarihinde bu kişilerin söylemleri üzerine sitede bir toplantı yapılmıştır. Tüm kat malikleri ve ortaya bu asılsız iddaları atan şahıslar toplantıya kat malikleri huzuruna davet edilmiştir. Ancak bu şahıslar site de yaşayan kat malikleri huzuruna çıkmayı reddetmiş ve toplantıya katılmamışlardır. Haber sitelerinin kat maliklerini mağdurmuş gibi göstermeleri, 8-9 kişinin asılsız söylemi ve tamamen yanıltma, karalama çabasından ibarettir. Ayrıca bu iftira ve karalamalar, 284 hanenin bulunduğu 700’den fazla kişinin yaşadığı sitemizde diğer insanların da hak ve yaşamlarına saldırıdır.”

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.