DOLAR 8,55420.06%
EURO 10,16290.19%
ALTIN 499,590,59
BITCOIN 340394-0,18%
Antalya
34°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Başkan Şahin, sözünü tuttu

Başkan Şahin, sözünü tuttu

ABONE OL
18:39 - 9 Temmuz 2021 18:39
Başkan Şahin, sözünü tuttu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alanya’nın yaylalarında kullanılmak üzere Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin tarafından temin edilen 2 adet ambulans için dua merasimi düzenlendi. Oda binası önündeki dua törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer ile, siyasiler, oda başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar. Törende konuşan ALTSO Başkanı Şahin, kendilerine muhtarlardan güvenlik ve sağlıkla ilgili talepler geldiğini söyledi. Şahin, “Bizimki kırmızı şeritli ambulans. İçinde kalp şok cihazlarına kadar, ilk müdahaleyi yapabileceği her türlü cihazlar var. Bakanımızdan 2 talebim daha olacak. Başta Alanya iskelesinin değişimi. ALTSO olarak, iş insanları olarak bunu istiyorum. Bir de tapuda bir sıkıntımız var. İkinci tapuda yasal engel var. Tapudaki sıkıntımız Alanya’nın aşırı büyümesi. 17 günlük kapanma döneminde yine talepleri e-Devlet’ten aldılar ama işlem yapamadılar. Mağduriyet var. İnşallah sayın bakanım mevzuatı araştırıp bize destek olacaktır. İşleri kolaylaştırmak için Mahmutlar’a bir tane tapu istiyoruz” dedi.

“ALANYA’DA 35 BİN NÜFUSA 1 İSTASYON DÜŞECEK”

ALTSO ile iş birliği ile 2 ambulansı hizmete sokacaklarını belirten İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür de, Alanya’da 7 adet kırmızı şeritli ambulans bulunduğunu aktardı. Hülür, “Türkiye’de 40 bin nüfusa 1 istasyon düşüyor. Alanya’da şu an 35 bin nüfusa 1 istasyon düşecek şekilde bu planlamayı yaptık. Bu ambulanslarla kırmızı şeritli ambulans sayısı 9 oluyor” diye konuştu.

“ALANYA YATIRIM ALMAYA DEVAM EDECEK”

Kaymakam Ürkmezer de, ambulansların yaylalarda yaşayan vatandaşların yanında diğer aylarda da vatandaşlara tam teşekküllü olarak hizmet vereceğini söyledi. Ürkmezer, “Buna en çok 112 Acil Servis çalışanları sevinecektir. İnşallah Alanya’mız bu şekilde daha destek almaya, devlet-millet iş birliği ile yatırımlar almaya çok daha devam edecek” ifadelerini kullandı.

Alanya’ya geldiğinde yapacakları yatırımları konuştuklarını kaydeden Çavuşoğlu da, “Onun yanında hayırsever vatandaşlarımızın yaptırdığı okulları, camileri, derslikleri, sağlıkla ilgili yardımlarını da konuşuyoruz. Bugün ticaret odamızın ve ticaret odası başkanımızın kişisel olarak 2 ambulansı il sağlık müdürlüğümüze, yani Sağlık Bakanlığı’mıza devrinin törenindeyiz. Hem ticaret odamıza, tüm üyelerine, yönetim kurulu, meclisi üyelerine hem de ticaret odası başkanımıza tüm Alanya halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz. Çünkü bu 2 ambulansı tüm teçhizatları, donanımıyla beraber Alanya halkının hizmetine vermesi çok anlamlı bir hediyedir. Sivil toplum örgütleri sadece üyelerinin isteklerini, eleştirilerini, taleplerini gündeme getirmemeli. Aynı zamanda çözüme de katkı sağlamalı. Bu anlamda Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın örnek olduğunu söylemek isterim. Daha önce üniversitemize bir fakülte kazandırdılar. Aynı zamanda Alanya’nın, esnafının ve iş insanlarının taleplerini karşılamak için devletin imkanlarını da bizimle beraber seferber ediyorlar ve güzel hizmet ediyorlar. Kendilerine de bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Bugün teşkilatımızla yaylada bir aile pikniğinde beraber oldum, bir araya geldik. Orada Alanya’mızla ilgili yaptığımız hizmetleri kısaca anlattık. ,2 hafta önce hastanemize gittik. Hastanemizde her gün yeni bir birimin kurulduğunu, ünitenin kurulduğunu görüyoruz. Ve inşallah oraya yarı bir onkoloji ünitesi de kuracağız. Payallar bölgesine de 200 yataklı, daha sonra 400 yatağa çıkacak, Şu anda ihtiyaç israf olmasın diye 200. İlave 200 daha yapılacak. 400 olacak. O hastanemizin ihalesini de yaptık. Sözleşme imzalandı. Yer teslimi yapıldı. Yakın zamanda inşallah inşaat başlayacak. Diğer taraftan 2 üniversitemiz var. Hamdullah Emin Paşa vakıf üniversitemizi geliştirirken, Alaaddin Keykubat Üniversitemiz’in yeni yerleşkesine inşallah kazmayı vuruyoruz. Yeni fakültelerimizi ve yüksekokullarımızı diğer spor salonları, konferans salonları dahil ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ayrıca Alanya’ya yıllardır doğalgaz sözümüz vardı. Doğalgazın gelmesi konusunda düğmeye basıldı. Geçtiğimiz günlerde burada bilgilendirme toplantısı yapıldı. Hatta sadece Alanya değil, Gazipaşa ve oradan Anamur’a kadar gidecek bir güzergah. Antalya’dan gelecek Manavgat, Alanya, Gazipaşa ve aynı şekilde Anamur’a kadar gidecek bir boru hattının hayata geçmesi için çalışıyoruz. Diğer taraftan tabi bu sene sezon başladı. Bu eskiden ölüm yoluydu. Bir gidiş bir gelişti. Bunu yaptık ama yetmiyor. Şimdi Alanya-Antalya Otobanı’nın hayata geçmesi zamanı geldi. Ve bunu da inşallah hayata geçireceğiz. Biz bunları yaparken Alanya’da belediyemiz de güzel çalışıyor. Yerel yönetim güzel çalışıyor” dedi. Müftü İhsan İlhan’ın yaptırdığı toplu duanın ardından tören sona erdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP
rk