DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15900791,47%
Antalya
15°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
BAŞKAN BÖCEK İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

BAŞKAN BÖCEK İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

ABONE OL
07:59 - 13 Ekim 2020 07:59
BAŞKAN BÖCEK İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, ‘yoğun bakımda uyandırıldığı’ tweetini atıp ardından da yaptığı bu paylaşımı silen basın danışmanı Serap Belovacıklı’ya, kamuoyunu yanılttığı ve kışkırtıcı ifadeler kullandığı için büyük tepki oluştu. Öte yandan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yetkilileri, Başkan Böcek’in uyandırıldığı yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Basın Danışmanı Serap Belovacıklı, dün attığı bir tweet ortalığı karıştırdı. Sosyal medya aracı olan Twitter’da bir açıklama yapan Belovacıklı, “Başkan Böcek 35 gün sonra uyandırılmıştır. Sevenlerine, sevmeyenlerine, koltuk sevdasına girenlere duyurulur” ifadelerini kullanmıştı. Serap Belovacıklı bu tweetini daha sonra sildi. Başkan Böcek’le ilgili ulusal medyada da yer alan bu gelişme daha sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi yönetimi tarafından yalanlanırken, hemen hemen tüm medya bu gerçek dışı haberi takipçilerine duyurdu.

AÜ Tıp Fakültesi Hastanesi yönetiminden yapılan açıklamada, cihaza bağlı olan Başkan Böcek’in ‘Uyandırıldığı’ haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ve şu an için uyandırılmasının söz konusu olmadığı vurgulandı. Böcek’in sağlık durumunun geçen haftaya göre çok daha iyi olduğu, farklı olarak sadece ECMO cihazından ayrıldığı kaydedildi. Öte yandan Başkan Böcek’in doktorlar tarafından her gün uyandırılmaya çalışıldığı ancak bu yönde henüz bir gelişme yaşanmadığını yönünde. Başkan Böcek’in sağlığıyla ilgili endişeler hemen tüm kesimlerde devam ederken, Başkan Böcek’in basın danışmanı Serap Belovacıklı’nın böylesine kışkırtıcı ve gerçek dışı ifadelerle dolu bir tweet atarak kamuoyunu yanıltması tepki topladı.

Yaşanan bu olaylar üzerine bazı kesimler, “Danışman Hanım teyit etmeden nasıl ve hangi amaçla böyle bir tweet atıyor. Ayrıca başkanın sağlık durumuyla ilgili her gün belediyeden ve üniversiteden basın bülteni yapılıyor. O zaman kendi hazırladıkları bültene bu gelişmeyi neden yazmadılar? Bu bilgiyi kimden aldı? Kamuoyunu ve basın kuruluşlarını yanıltmanın yanı sıra başkanın sağlığı üzerinden insanları itham etmesi kabul edilebilir bir durum değil. Attığı tweeti silmesi de bu davranışının tümüyle hatalı olduğunu gösteriyor. Bunlar, bir basın danışmanının asla yapmaması gereken büyük hatalar” şeklinde eleştiride bulundular.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.