DOLAR 27,4882 0.18%
EURO 28,8749 0.19%
ALTIN 1.613,690,12
BITCOIN 754698-0,50%
Antalya
25°

AÇIK

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Başkan Yücel’den Ak Parti’ye sert yanıt: “Kendi belediyelerinize bakın”

Başkan Yücel’den Ak Parti’ye sert yanıt: “Kendi belediyelerinize bakın”

ABONE OL
18:57 - 5 Eylül 2023 18:57
Başkan Yücel’den Ak Parti’ye sert yanıt: “Kendi belediyelerinize bakın”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Başkan Yücel, “Cip safariler ile ilgili düzenlemenin yapılmasıyla ilgili ALTAV ve TÜRSAB olarak ilgili bakanlığa dosya verdik. Safari turlarının şehir içinde olmaması için UKOME’ye gerekli müracaatları yapacağız” dedi.

Alanya Belediye Başkanlığı görevine ilk geldiği 2014 yılında Belediye Meclisi’nde aldığı ilk kararın Mypet’lerin oybirliği ile kaldırılması yönünde olduğunu söyleyen Başkan Yücel, “Binbinleri biz kaldırdık, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla geri geldi. Şu anda park edecek istasyonları dahil her şeyleri belli. Ancak bizim vatandaşlarımızın da bilinçlenmesi gerekiyor. Duraklara, engelli park alanlarına bırakıyorlar. Zabıta geziyor, dolaşıyor bunlarla ilgileniyor. Alanya’da bin 800 tane bu araçlardan var. Hızları 20’den 12’ye düşürüldü ama ben hala yönetici olarak tekrar tekrar söylüyorum, Alanya’da bu araçları istemiyorum.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde D-400 Karayolu üzerinde meydana gelen ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan cip safari kazası ile ilgili de konuşan Başkan Yücel, “Bunu yıllardır dile getiriyoruz. Dile getirmek de zorundayız. ALTAV ve TÜRSAB olarak bundan 25 gün önce bakanlığa bir kanun teklifi hazırlayarak gönderdik. İnşallah bu kanun teklifinin dikkate alınarak düzenlemenin en yakın zamanda çıkacağını düşünüyoruz. Buradaki sivil toplum örgütlerine de teşekkür ediyorum. Bu kanun teklifinde TÜV’ün üzerinde çok iş düşüyor. Ben de çarşı içerisinde, Alanya Kalesi’dir, Damlataş gibi veya iskele gibi meydandaki safari turlarının şehir içerisinde olmaması gerektiği düşüncesi içinde bununla ilgili de UKOME’ye görüşümü sunacağım. Bu konuda TÜRSAB olsun diğer ilgili kurumlar olsun kanunlaştıracak ve takip edecek olanların destek vermesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Ulaşım ve kent disiplini konularında meclis üyelerinin eleştirilerine yanıt veren Başkan Yücel, Alanya’da ulaşımı rahatlatacak çalışmalar yapmaya çalıştıklarını ancak gerekli desteği göremediklerini söyledi. Başkan Yücel, “Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yanına bizzat giderek ulaşım konusundaki taleplerimi ilettim, kocaman ilçeye ulaşımla ilgili 3 tane zabıta verilirse sıkıntıyı Alanya Belediyesi’nde aramamak gerekiyor. Halk otobüsü camını poşetle kapatıyorsa, tamponu yerde, modelsiz eski arabalarla hizmet veriyorsa yolculardan memnuniyet beklenemez. Şoförlerin davranışlarından, araçları kullanışlarından, vatandaşları almamalarından tutun bir sürü sorun var. Aynı düşüncelerim taksiler için de geçerli. Ben Kestel Belediyesi’nde iken şoförün sakalına bıyığına kadar düzen sağlıyorduk. Müşteri memnuniyetine öncelik veriyorduk. Ulaşım Master Planı’na 1 buçuk yıldır üniversitelerle çalışıyoruz. Bu Büyükşehir’in işi ama onu da biz yapıyoruz. Kendi cebimizden ödüyoruz. Olsun. Onu da yakında sizin karşınıza sunarız. Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz onu konuşuruz” dedi.

“Sahiller için hangi turizm bölgesine giderseniz gidin sahillerin nasıl kimler tarafından paylaşıldığını, parsellendiğini anlatırım” diyen Başkan Yücel, “Ama Alanya’da böyle bir durum yok. Sizlerin destekleri ve kararlılığıyla bütün sahilleri tek tipe çevirdik, düzene sokuyoruz. Alanya’da hangi sahilde seyyar satıcı gördünüz? Sahiller Alanya Belediyesi’ne geçmeden önce yılda 2 cinayet oluyordu. Ama bunlara rağmen ‘Disiplinsizlik var’ denirse ben de konuşmaya başlarım. Bize disipsizlikten bahsedenler şehrin disiplinine ne kattıklarına bir baksınlar, Yetkisi olsa da olmasa da Alanya Belediyesi sorumlu tutuluyor” ifadelerini kullandı.

“Bana akıl veren arkadaşlar önce kendi yönetimlerindeki belediyelere baksınlar, sonra bizi eleştirsinler” diyen Başkan Yücel, “Allah’a şükür ben herkesle tüm kurumlarla çalışmaktan keyif alıyorum. Eleştirileri öneri alarak dikkate alıyor, hizmet ediyorum. Ama ben bazı söylemleri gerçekten meyve veren ağacı taşlamak olarak görüyorum. Kendi hırsları uğruna kimse bizi suçlamasın, biz de bağırmasını, ses çıkartmasını, kendimizi savunmasını biliriz” diye konuştu.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Özkaya Sigorta


HIZLI YORUM YAP