DOLAR 18,6452 0.01%
EURO 19,6449 0.07%
ALTIN 1.076,83-0,31
BITCOIN 317256-0,02%
Antalya
15°

AÇIK

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
CHP’DEN HÜKÜMETE ‘GÖZ YUMUYOR’ İDDİASI

CHP’DEN HÜKÜMETE ‘GÖZ YUMUYOR’ İDDİASI

ABONE OL
14:13 - 4 Kasım 2020 14:13
CHP’DEN HÜKÜMETE ‘GÖZ YUMUYOR’ İDDİASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

İzmir depreminin ardından konuşan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ,  “Alanya’da riskli binalar tespit edilmeli. Kolon ve kirişler kontrol edilerek riskli binaların tedbiri alınarak bunun çaresine bakılmalı” dedi.

CHP Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Parti binasındaki toplantıya başkanlık eden İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İzmir depreminin kendilerini ağır yaralayan bir felaket olduğunu söyledi. Depremin değil binaların öldürdüğüne dikkat çeken Karadağ, tekniğine uygun yapılmayan binaların can kayıplarına neden olmaya devam ettiğini vurguladı. Karadağ, “Son İzmir depreminde gördüğümüz bir şey var. Büyükşehir belediyemiz ve Türkiye’deki tüm yardım ekipleri koordineli bir şekilde çalışıyor. Önceki gün buradan bir kamyonla Antalya’ya yardım gönderdik. Antalya merkezden toplanılan yardımlar İzmir’e ulaştırılacak. Gençlik kollarımız çok güzel bir çalışma ortaya koydu. Bu çalışma tüm Alanya’da devam edecek. Burada vatandaşlarımız, belediyemiz, diğer siyasi partiler de bu konuda duyarlı bir şekilde çalışıyor” dedi.

“BİNALARIN RİSK DURUMUNA BAKILMIYOR”

Hükümetin para toplamak için riskli yapıları yasal hale getirmeye çalışmasını da eleştiren Karadağ, “İmar Barışı planlaması yapılırken binaların risk durumuna bakılmıyor. Özellikle imar barışından yararlanmak isteyen binaların birçoğu riskli. Çünkü eğer risk olmasa yasal yollarla bina yapılmasına zaten izin veriliyor. Ne zaman kaçak veya riskli binalar ülkemizde çoğaldı bunun adına imar affı ya da imar barışı denilerek onları yasal hale getirmek, kullandırmak para karşılığı hükümetin çıkmazlarından bir tanesini örtmekten başka bir şey değil. Bunda hal çok büyük zarara uğruyor. Sonuçlarını görüyorsunuz. Tüm ülkemizi derin üzüntüye boğuyor. Alanya’mızda bütün riskli binalar tespit edilmeli. Özellikle ticarethanelerdeki kolon ve kirişlerin kontrol edilerek riskli binaların tedbiri alınarak bunun çaresine bakılmalı” diye konuştu.

“YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI KULLANILMALI”

Dim Alacami Mahallesi’ne yapılması düşünülen HES projesi yerine yenilenebilir enerji kaynaklarının tercih edilmesi gerektiğini söyleyen Karadağ, “Bir enerji kaynağı olmasıyla birlikte doğayı yok etmenin hiçbir anlamı yok. Yenilenebilir ve çevreye zarar vermeyen birçok enerji kaynağı var. Bunları özellikle bölgemizde kullanmak yerinde olur. Katı atık tesisinde metan gazından doğan enerji miktarı şu anda düşünülen HES’teki enerji miktarının yarısına eşit. 2 katı atık tesisi şu anda düşünülen HES projesindeki enerjiyi karşılayacak pozisyonda. Yenilenebilir bir enerji bizlerin politikası” ifadelerini kullandı.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Özkaya Sigorta


HIZLI YORUM YAP