DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 1571692-1,96%
Antalya
16°

AÇIK

06:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
CHP’Lİ DEMİRCİ’DEN OTOBAN ÖNERİSİ

CHP’Lİ DEMİRCİ’DEN OTOBAN ÖNERİSİ

ABONE OL
09:55 - 4 Ekim 2020 09:55
CHP’Lİ DEMİRCİ’DEN OTOBAN ÖNERİSİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Erkan Demirci, Ak Parti ilçe Başkanı Mustafa Toklu ve İyi Partili Meclis Üyesi Can Kamburoğlu’nun katılımıyla yaptıkları Antalya-Alanya otoban projesi toplantısını değerlendirdi. Demirci, “Alanya için bundan sonra da aklımızın erdiği her konuda katkı koymaya hazırız. Ortak akılla yönetilen güzel bir Alanya için, sen ben yok biz varız, biz birlikte yaparız. Millet İttifakı’nı temsil eden Antalya Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri olarak, daha önce açıkladığım üzere Ak Parti temsilcileriyle, henüz proje aşamasında olan otoban projesinin Oba’daki çevre yoluna bağlantı güzergahı üzerinde önce ofis çalışması, sonrasında ise arazi tespiti yaptık” dedi.

Konu hakkında tespitlerini de paylaşan Demirci, “Otoban kısa zaman içerisinde açılmayacak. Hiç kimse bu konuda aceleci olmasın. Öncelikle projenin kesinleştirilmesi, imar planlarına işlenmesi ve bölgedeki mağduriyetlerin giderilmesi amaçlanıyor. Bu açıdan Karayolları Genel Müdürlüğü’nce hazırlanmış olan otoyol projesinin revize edilip edilemeyeceği üzerinde duruluyor. Mevcut proje Çıplaklı çıkışı ve Değirmendere bölgesinden itibaren parsel parsel yaşanan mağduriyetler dışında Karakocalı ve Oba’yı adeta bıçak gibi ikiye bölüyor. Kentin mekansal gelişimine set vuruyor. Bunu engellemek ve Oba Mahallesi’nin mekansal bütünlüğünü koruyabilmek için otoyol ve çevre yolunu birbirine kavuşturan bağlantı yolunun güzergahının yeniden gözden geçirilmesi şart gibi duruyor” dedi.

Demirci, “Mevcutta Oba’da sonlanan otoyol projesinin mutlaka Gazipaşa Havalimanı’na kadar uzatılması gerekiyor. İnşaat uzun soluklu bir süreç. Belki bizler göremeyiz ama otobandan maksimum faydayı alabilmek için projenin mutlaka havalimanına kadar uzatılması gerekiyor. Aynı şekilde halen Konya-Manavgat ve Antalya bağlantısı kesinleşmiş olan, Alanya bağlantısı ise iptal edilme noktasında olan hızlı tren bağlantısının da bırakın iptal edilmeyi, Gazipaşa Havalimanı’na kadar uzatılması faydalı olacaktır. Kayseri Konya üzerinden gelecek hızlı tren hattı Kapadokya ile Alanya’nın etkileşiminin artmasını sağlayacak ve ilçe ekonomisine hem iç, hem de dış turizm açısından katma değer yaratacaktır” dedi.

Demirci, “Yukarıdaki hususlarla ilgili bakışımızı, kişisel ve mesleki düşüncelerimizi siyasetten bağımsız olarak, teknik çerçevenin dışına çıkmadan meclis üyesi arkadaşım Can Kamburoğlu’yla birlikte iktidarı temsil eden ve yatırımcı kamu kuruluşuyla iletişim halinde olan Ak Parti ilçe başkanı Sn. Mustafa Toklu’ya ve ekibine ilettik. Kendilerinin de benzer kaygılar içerisinde olduğunu gördük. Alanya için bundan sonra da aklımızın erdiği her konuda katkı koymaya hazırız. Ortak akılla yönetilen güzel bir Alanya için, sen ben yok biz varız, biz birlikte yaparız” diye konuştu.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.