DOLAR 28,9532 0.05%
EURO 31,2079 0.17%
ALTIN 1.884,150,03
BITCOIN 12722590,54%
Antalya
15°

KAPALI

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Gazipaşa Muhtarlar Derneği’nin yeni başkanı Polat oldu

Gazipaşa Muhtarlar Derneği’nin yeni başkanı Polat oldu

ABONE OL
12:54 - 27 Aralık 2021 12:54
Gazipaşa Muhtarlar Derneği’nin yeni başkanı Polat oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Gazipaşa Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği’nin yeni başkanı, Esenpınar Muhtarı Sami Polat oldu.

Gazipaşa Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği’nin, genel kurulunda devam kararı alındı. Yapılan seçim sonucunda Dernek Başkanlığı’na oybirliği ile Esenpınar Muhtarı Sami Polat seçildi. Gazipaşa Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği’nin olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Dernek binasında Cuma günü saat 10.30’da çoğunluğun sağlanmasıyla başlayan genel kurul, Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı ve Çörüş Muhtarı Rafik Akça’nın açılış konuşmasıyla başladı. Akça, genel kurula katılan tüm üyelere teşekkür etti. Ardından divan teşekkülü oluşturuldu. Divan Başkanlığı’na Hacı Gülcan, Divan Katipliği’ne Fatih Çağlayan ve Nihat Gürkan seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporu okunup oybirliğiyle kabul edildi. Derneğin devam etmesi yönünde çıkan kararın ardından seçimlere geçildi. Yeni yönetim ve denetim kurulu seçimi açık oylama ile yapıldı. Genel kurulda Gazipaşa Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanlığı’na Esenpınar Muhtarı Sami Polat seçildi.

DEVAM KARARI

Genel kurul sonrası açıklamalarda bulunan Çörüş Mahallesi Muhtarı Rafik Akça, “Gazipaşa’mızın Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği, ilçemizin en eski kamu derneğidir. Derneğimizde eski Beyobası Muhtarı Eşref Kılınç, eski Esentepe Muhtarı Ali Mıdış ve şahsım 28 Aralık 2015’te göreve geldim. O zamandan bu zamana faaliyetimiz devam etmektedir. 24 Aralık 2021 tarihinde kongremizi yapalım dedik. Arkadaşlarla bir araya gelerek ‘ Devam edelim mi, etmeyelim mi?’ konusunu gündeme getirdik. Bizim derneğimizde 5-6 tane eski muhtar arkadaşlardan üye var. Bizim derneğimizin tüzüğünde muhtarlığı kayıp edenler, dernek üyeliğinden düşer diye bir şey yok. Bizim derneğimiz geniş kapsamlı. Yazar da esnaf da üye olabilir. Arkadaşlarla ilçemizin en eski derneği olan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği’mizin devamı konusunda karar kıldık. 45 üyeden 35’i katıldı. 35 üyenin tamamı, Yönetim Kurulu Başkanı Sami Polat ve diğer arkadaşlarla devam kararı aldık. Derneğimiz faaliyetine devam edecek. Köy ve Mahalle Muhtarları Derneğimiz eskiden nasılsa tekrar hizmet vermeye devam edecek. Yeni seçilen arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Bizim derneğimizde başkan ben olmuşum ya da başkası olmuş önemli değil. Bizim aramızda ayrım gayrım yok. Herkes derneğe maddi ve manevi destek verecek. Üyelerle birlikte bu şekilde yolumuza devam edeceğiz. Gazipaşa’mıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği’nin yeni başkanı Sami Polat, “Önceki başkanımız Sayın Çörüş, muhtarımızın dediği gibi Gazipaşa Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği, uzun süredir var olan bir dernek. Geçmişte yapılan bir seçim sonucunda ikiye bölünmüş durumda. Bu konudan tüm muhtar arkadaşlarımızın rahatsız olduğunu zannediyorum. 53 muhtarımızın bir arada olmasını, aynı yerde, aynı konuları, aynı gündemi paylaşmasını istiyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa Belediyesi ya da Gazipaşa Kaymakamlığı’mız buna önderlik yaparak, bir muhtar konuk evi kurularak, tüm muhtar arkadaşlarımızın bir arada olmasını gönül istiyor. Ben de elimden geldiği kadar çaba sarf edeceğim. Gerekli hizmeti vermeye çalışacağım” dedi. Öte yandan Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Sami Polat, Ramazan Tekin, Rıza Bahçe, İlker Özcan, Şadi Ergin seçildi. Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine ise, Naci Tosun ve Şadi Tan seçildi.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.