DOLAR 31,5953 0.07%
EURO 34,3482 0.06%
ALTIN 2.157,000,39
BITCOIN 21118872,94%
Antalya
16°

HAFİF YAĞMUR

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Gazipaşa’da pazarcılar belediyeye yürüdü

Gazipaşa’da pazarcılar belediyeye yürüdü

ABONE OL
21:32 - 2 Haziran 2022 21:32
Gazipaşa’da pazarcılar belediyeye yürüdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Gazipaşa Belediye Encümeni’nce alınan karar, cuma pazarı esnafını çileden çıkardı. Perşembe günleri saat 17.00’den önce tezgah açmaları yasaklanan pazarcılar, kalabalık bir şekilde Gazipaşa Belediyesi’ne yürüdü.

Gazipaşa'da pazarcılar belediyeye yürüdü

Gazipaşa’da, cuma günleri Fuar Alanı’na kurulan sebze ve meyve pazarında tezgah krizi yaşandı. Gazipaşa Belediye Encümeni’nce alınan karar doğrultusunda perşembe günü saat 13.00’te tezgah kurmaya başlayan pazarcıların, saat 17.00’den önce tezgah kurmalarına izin verilmedi. Saat kısıtlamasıyla karşı karşıya kalınca ne yapacaklarını şaşıran pazarcılar, satmak için getirdikleri ürünlerini araçlardan indiremedi.  Pazarcılarla, zabıta ekiplerinin karşı karşıya geldiği olayda, zaman zaman gerilim yükseldi.


Gazipaşa Fuar Alanı’nda yaşananlar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Ali Sönmez ve Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik’e bildirildi. Yaşanan gelişmenin ardından Fuar Alanı’nda bulunan esnafların yanına giden Sönmez ve Çelik, pazarcılarla görüştü. Burada pazarcıların sıkıntısını dinleyen ikili, belediye yetkilileri ile görüşüp sorunu çözüme kavuşturmak istedi. Belediyenin geri adım atmaması üzerine harekete geçen pazarcılar, kalabalık bir şekilde Gazipaşa Belediyesi’ne yürüdü.

Sorunlarının çözülmesi için belediye önünde toplanan kalabalık, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Kalaycı ve Adem Kaya’ya sorunlarını aktardı. Alınan kararın kendilerini mağdur ettiğini belirten pazarcılar, belediye tarafından alınan kararın geri çekilmesini istedi. “Biz pazarcıyız, akşamüstü saat 5’te tezgah mı açılır? Biz gece kulübü mü işletiyoruz” diyerek belediye yetkililerine sitem ettiler.

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın yanlış bir karar aldığını belirten pazarcılar, “3-4 kişinin şikayetiyle 200 kişinin tepkisini çeken bir yanlış yaptınız. Bu yanlıştan dönmelisiniz. İnsanlar köylerden, Alanya’dan sabah erken saatlerde araçlarıyla ürün alıp buraya geliyorlar. Öğleden akşam saat 5’e kadar araçta bekleyen ürünler pişer. Biz bu ürünleri halka nasıl satalım. Şu anda yaz ayındayız. Kışın saat 17.00’de karanlık çöküyor. Bu saat uygulaması bizleri mağdur etti. Aldığınız yanlış karardan dönün” diyerek yaşadıkları sıkıntıyı dile getirdiler.

Alınan karardan, siyasi parti ilçe başkanlarının, belediye meclis üyelerinin dahi haberi olmadığını ileri süren pazarcılar, “İlçe başkanlarını arıyoruz, ‘bizim haberimiz yok’ diyorlar… Belediye meclis üyelerini arıyoruz, ‘bizim haberimiz yok’ diyorlar… Belediye Başkanı ise ‘benim pazarcılarım benden memnun’ diyormuş. Memnun olsak belediyeye yürür müyüz? 4 kişinin şikayeti ile bütün pazarcıların tepkisini çektiniz” ifadelerini kullandılar.

Yaşananları duyan Ak Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Ali Doğan, Fuar Alanı’nda pazarcıları ziyaret etti. Yaşanan durum hakkında bilgi alan Doğan, esnaflara destek verdi. Alınan kararın yanlış olduğunu ifade eden Doğan, “Bu karar tamamen belediyenin inisiyatifinde. Her şekilde orta yol bulunması lazım. Bizler 2024 seçimlerinde Gazipaşa Belediyesi’ni aldığımız zaman, yaşadığınız bütün sorunları çözmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.