DOLAR 17,2829 0.37%
EURO 17,6589 0.56%
ALTIN 968,080,58
BITCOIN 3526211,81%
Antalya
29°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Gazipaşa’da siyaset arenası tozduman!

Gazipaşa’da siyaset arenası tozduman!

ABONE OL
09:08 - 17 Haziran 2022 09:08
Gazipaşa’da siyaset arenası tozduman!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER: HASAN KAYA / GAZİPAŞA

CHP İlçe Başkanı Yavuz Demir, Ak Parti döneminde belediyenin 55 taşınmazının SGK yoluyla yok pahasına satıldığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gazipaşa İlçe Başkanı Yavuz Demir, yaptığı yazılı basın açıklaması ile 2014-2019 yılları arasında Gazipaşa Belediyesi’nin SGK tarafından yok pahasına satılan taşınmazlarıyla ilgili açıklama yaptı. Haziran ayı olağan meclis toplantısında alınan kararla belediyeye ait taşınmazların satışı için Belediye Encümeni’ne yetki verilmesini AKP İlçe Başkanı Ali Doğan eleştirmişti. Alınan kararla ilgili önceki dönem belediyesi için konuşan AKP İlçe Başkanı Doğan’ın, “Biz satmadık, kazandırdık” sözlerine CHP İlçe Başkanı Yavuz Demir’den cevap geldi.

CHP İlçe Başkanı Yavuz Demir “AKP hükümeti 20 yılda ülkenin satılmaması gereken her bir kurumunu sattı. Sadece fabrikalarımızı şirketlerimizi değil vatandaşlığı da satmaya başladı. Kan dökülerek kazanılmış vatanımızdaki vatandaşlığı peşkeş çekiyorlar.” Dedi. Konunun sadece Gazipaşa olmadığını vurgulayan Demir; “Milli telekomünikasyon şirketimiz Türk Telekom’un şaibeli satış süreci hala akıllardadır. Şeker fabrikaları, kağıt fabrikalarımız yok pahasına satıldı. Stratejik öneme sahip tank palet fabrikasını da dış devletlere peşkeş çekildi.” Dedi

2014-2019 yılları arasında satılan yerleri evrak üzerinde anlatan CHP İlçe Başkanı Yavuz Demir, “ Önceki dönemde çok fazla borç yapıldığı için taşınmazların hepsinin üzerinde haciz vardı. Borçlarını ödeyemeyen AKP Belediyesi, Gazipaşa’nın değerli topraklarını borca karşılık SGK’ya verdi. SGK, 2014-2019 yılları arasında 33 adet taşınmazı yok pahasına sattı. 22 adet taşınmazın ihalesi de 2014-1019 yılları arasında SGK yoluyla yapıldı. 27’si Koru, 19’u Pazarcı, 4’ü Sarıağaç, 4’ü İstiklal ve 1’i Karetepe’de olmak üzere toplam 55 taşınmaz, SGK üzerinden icra yoluyla satıldı. Taşınmazlar, değerinin beşte biri değerine satıldı. Burada çok büyük kamu zararı var” dedi.

Direkçi İletişim

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren Başkan Demir, “Önceki dönemde seçimden iki gün önce 29.03.2019’da bile Koru Mahallesi’nde 209,88 m2 taşınmaz, 38 bin Tl’ye satılmış. Yaptığımız piyasa fiyat araştırmasıyla o günün satış bedeliyle karşılaştırma yaptığımızda değerinden altı kat düşük fiyata satılmış, belediye zarara uğratılmıştır. Bizim belediyeciliğimizde yapılan her şey kamunun yararınadır” dedi.

Gazipaşa Belediyesi’nin mali disiplini sağlanmış bir belediye haline getirdiklerini ifade eden Başkan Demir, “ Bizler belediyeyi devraldıktan sonra tamamen halkın çıkarları için çalıştık. Emekli olan personellerimizin ödemelerini, geçmiş dönemden kalan yaklaşık 7 milyon kredi ödemesini, Kahyalar Belediyesi’nden devredilen dosyaların ödemesini, geçmiş yıllardan beri devam eden Kombi davasından 105 dosyanın ödemesini yaptık. Esnafımızın borçlarını kapattık. Bahane değil çözüm ürettik. Kamu borçlarımızı yapılandırdık. Tarihte bir ilke imza atarak Belediye taşınmazlarımızın üzerindeki hacizleri, hesaplarımızdaki blokeleri ve araçlarımız üzerindeki yakalama kararlarını tamamen kaldırdık. Bu sayede, Belediye İş Merkezi’ndeki 30 yıldır verilemeyen tapuları hak sahiplerine teslim ettik. Mali disiplini sağlanmış bir Gazipaşa Belediyesi inşa ettik. Ve bu şekilde çalışmalarımıza devam edip Gazipaşa’mızı güzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Özkaya Sigorta


HIZLI YORUM YAP