DOLAR 31,2269 0.07%
EURO 34,0119 0.41%
ALTIN 2.044,220,20
BITCOIN 19619056,12%
Antalya
17°

AÇIK

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Görev süresindeki son meclis toplantısında Şahin talepleri hatırlattı

Görev süresindeki son meclis toplantısında Şahin talepleri hatırlattı

ABONE OL
18:40 - 2 Kasım 2022 18:40
Görev süresindeki son meclis toplantısında Şahin talepleri hatırlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

5 Kasım Cumartesi günü seçime gidecek olan ALTSO, seçimlerde aday olmayan mevcut Başkan Mehmet Şahin başkanlığında son kez toplandı. Seçimlerden önceki son meclis toplantısına Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katıldı.
İki dönemin ardından ALTSO’ya veda edecek olan Şahin, meclisteki konuşmasında görev sürecinde yapılan icraatları anlatıp bir takım talepleri hatırlattı. Antalya – Alanya arasındaki trafik sorununa değinen Şahin, Vali Yazıcı’dan destek istedi. Göletler konusunda da destek isteyen Şahin, yabancılara ikamet izni için 100 bin dolarlık gayrimenkul şartı getirilmesi önerisini yineledi.

Türkler Mahallesi’ne yapılmakta olan hal projesine de değinen Şahin, projeyi kendilerinin çizdiğini ve Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek’in kendisinden önce başlayan projeyi devam ettirdiğini belirterek Böcek’e teşekkür etti.

Şahin’in ardından bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, siyasi ayrım gözetmeden 19 ilçe belediye başkanıyla istişare içinde olduğunu belirtti. 353 bin nüfuslu Alanya’nın 102 mahallesine 526 milyon TL’lik ASAT, 301 milyon TL’lik de yol yatırımı yaptıklarını söyleyen Böcek, görev süresinin kalan bölümünde de 501 milyonluk daha yatırım yapacaklarını söyledi. Herkesle uyum içinde çalıştıklarını vurgulayan Böcek, kendisinden önceki dönemde tartışma konusu olan caddeleri Alanya Belediyesi’ne devrini gerçekleştirdiğini hatırlattı.

Vali Ersin Yazıcı ise her zaman esnaf ve temsilcileri ile sıkı bir ilişki içerisine girmeye gayret ettiğini belirterek sorunların çözümü için istişarelerde bulunduğunu söyledi. ALTSO’ya sorunların çözümü noktasındaki gayretlerinden dolayı teşekkür eden Yazıcı, Alanya için yapılacak yatırımlar üzerine konuştu.

Yazıcı, “Yap-işlet-devret modeli ile bir otoyol yapılacak. Tamamlanmasıyla trafiğin ciddi bir miktarda rahatlayacağını düşünüyorum. Gazipaşa Alanya Havalimanı’mızın daha aktif olması gerektiğini her platformda dile getirmeye devam ediyoruz. Antalya Havalimanı büyütülüyor olsa da Gazipaşa Havalimanı’mızın da kapasitesinin mutlak surette arttırılması gerekiyor” dedi.

Yabancı ikametgahı konusunda da açıklamalarda bulunan Yazıcı, “İkametgah ile ilgili de her yerde bir takım serzenişler var. Ama şunu unutmayalım; Antalya bir dünya şehri. Dünya şehri olmanın bazı kendi içinde zorlukları ve güzellikleri var. Alanya ve Konyaaltı’nda yabancı nüfusun çok sayıda arttığı ve ulaşımdan başlayıp sosyal kültürel eğitim birçok alanda bize sorun oluşturduğu biliyoruz. Bunları çözmek için gayret ediyoruz. En az 20 milyon misafiri ağırlayabilecek kapasitedeyiz ve Türkiye’nin turizm gelirlerinin üçte birini sağlayan bu güzel şehrin kapasitesini daha da ileriye taşıyabilir. Bundan ne olursunuz geri düşmeyelim” diye konuştu.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.