DOLAR 31,1056 0.2%
EURO 33,7095 0.2%
ALTIN 2.033,910,08
BITCOIN 16092501,29%
Antalya
15°

HAFİF YAĞMUR

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
İŞTE ALANYA’DA BEDELSİZ KAMULAŞTIRILACAK ARAZİLER

İŞTE ALANYA’DA BEDELSİZ KAMULAŞTIRILACAK ARAZİLER

ABONE OL
15:09 - 26 Eylül 2020 15:09
İŞTE ALANYA’DA BEDELSİZ KAMULAŞTIRILACAK ARAZİLER
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Bölgede 12 bin 360 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacak Yeniköy Barajı’nın sulama suyu boru hatları ihale edildi. Boru hattının geçeceği 15 bin dekar arazi ise kamulaştırılacak

 

Alanya’da yapımı devam eden Yeniköy Barajı’nda çalışmalar sürüyor.  Sulama amaçlı olarak inşa edilen barajda depolanacak su ile Alanya’nın Emişbeleni, Yeniköy ve Toslak mahallelerine ait yaklaşık 12 bin 360 dekar zirai arazi sulanacak. Barajın 59 bin 247 metre uzunluğundaki sulama suyu boru hatları geçtiğimiz günlerde ihale edildi. Hatların geçeceği 15 bin metrekare arazinin ise kamulaştırılacağı açıklandı. İhalenin gerçekleştirildiğini duyuran Elikesik Mahallesi Muhtarı Yusuf Boz, kamulaştırılacak arazilere ilişkin listenin askıya çıktığını söyledi. Boz, “Değerli halkımız Yeniköy Barajı sulama suyu boru hatları ihale edilmiştir. İnşallah en kısa zamanda biter. Hatların geçiş güzergahlarını haritadan bakabilirsiniz kamulaştırma çalışmaları başlayacaktır, tüm Elikesik halkına duyurulur” dedi.

 

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 13’üncü Bölge Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda ise oluşturulan ‘Kamu yararı kararı haritası’ndaki sınırlar dahilindeki taşınmazların üzerine sonradan yapılacak sabit tesislere ve dikilen ağaçlara herhangi bir kamulaştırma bedeli ödenmeyeceği belirtilerek taşınmazlara yeni sabit tesis yapılmaması ve ağaç dikilmemesi istendi. Ayrıca parsellerinin proje sahasına girip girmediğini öğrenmek ve tereddüt ettikleri konuları danışmak için taşınmaz sahiplerinin 13’üncü Bölge Müdürlüğüne başvurabilecekleri ifade edildi.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.