DOLAR 28,9611 0.27%
EURO 31,5546 0.18%
ALTIN 1.900,260,58
BITCOIN 11095521,96%
Antalya
16°

PARÇALI BULUTLU

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
İŞTE BAŞKAN YÜCEL’İN 3 BAKANLI DEV ZİRVESİNİN PERDE ARKASI

İŞTE BAŞKAN YÜCEL’İN 3 BAKANLI DEV ZİRVESİNİN PERDE ARKASI

ABONE OL
08:26 - 18 Şubat 2021 08:26
İŞTE BAŞKAN YÜCEL’İN 3 BAKANLI DEV ZİRVESİNİN PERDE ARKASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer ile birlikte Alanya ile ilgili büyük projeleri görüşmek için Ankara’da üst düzey görüşmeler gerçekleştirdi. Başkan Yücel ve Kaymakam Ürkmezer, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ederek, Alanya’nın talep ve projeleri konusunda destek istedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve beraberindeki heyet, Ankara’da Bakanlar düzeyinde bir dizi programa katıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yoğun programına rağmen bütün gününü Alanya heyetine ayırdı. Günün ilk programında Bakan Çavuşoğlu Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i Dışişleri Bakanlığı’nda ağırladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun öncülüğündeki heyet, önce Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda ardından da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda toplantılar gerçekleştirdi.

Alanya heyeti, daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Bakan Mehmet Nuri Ersoy tarafından karşılandı. Alanya ile ilgili birçok projenin masaya yatırıldığı toplantıda Başkan Yücel, önceliği turizm esnafına verdi. Başkan Yücel, Alanya turizminin ve esnafların yeni sezondan beklentilerini Bakan Ersoy’a iletti. Turizm açısından Alanya’da gelişim gösteren bölgeler ele alınırken, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı ilgilendiren ek ödeneklerle ilgili sıkıntılar da Bakan Ersoy’a aktarıldı ve destek sözü alındı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in toplantıda gündeme getirdiği bir başka konu ise turizm onama sınırları içerisinde olan plan notlarının tek tipe dönüştürülmesi konusu oldu. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hayri Çavuşoğlu’nun destekleri ile konu bakanlık düzeyine taşındı. Bu konuda Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan destek sözü alan Başkan Yücel, “Belediyemizin turizm onama sınırları içerisindeki plan notlarını birleştirerek tek tip plan notuna dönüştüreceğiz.” dedi. Ayrıca, Alanya’da yapımı devam eden ve daha sonra yapılması planlanan Kültür Merkezi projelerine de destek sözü alındı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u, Alanya’nın Fethi’nin 800. yılı münasebetiyle yıl boyu düzenlenecek etkinlikler için bilgilendirdi. Tanıtım için destek talebinde bulundu. Bakan Ersoy ise hem etkinliğin hem de Alanya’nın yıl boyu ulusal ve uluslararası düzeyde genel tanıtımı adına destek sözü verdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu öncülüğündeki Alanya heyetinin üçüncü durağı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı oldu. Alanya heyeti buradaki toplantıda kent meydanı, kapalı otoparklar, meydanlar ve kentsel dönüşümle ilgili sorun ve projeleri Bakan Kurum’a aktardı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Alanya’da Cumhuriyet Mahallesi’nde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları ve yeni kentsel dönüşüm alanlarının belirlenmesi noktasında Bakan Yardımcıları ve Genel Müdürlükler ile görüşerek koordineli bir şekilde Alanya’nın mimari yapısını yeniden hazırlayacağız. Ayrıca plan aşamasında olan mevcut dönüşüm alanlarındaki çalışmalar hızlandırılarak vatandaşlarımızın bu riskli alandan bir an önce kurtulmasını sağlayacağız” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in destek istediği kent meydanı ve kentsel dönüşüm için Bakanlıktan gerekli hibelerin verileceği, projelerin maddi açıdan zorlandığı durumlarda ise kredi notu en iyi belediyelerden olan Alanya Belediyesi’nin, İller Bankası’ndan gerekli desteği alacağı sözünü verdi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve beraberindeki heyetin son durağı ise Spor Toto Genel Müdürlüğü oldu. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in batı bölgesi ve Alanya için mega projelerinden olan ve Konaklı’ya yapılması planlanan Spor Kompleksi için Bakanlık düzeyinde destek istendi.

Alanya Kaymakamı ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ziyaretler esnasında, Alanya’nın Fethi’nin 800. yılı münasebetiyle yıl boyu düzenlenecek programlar için Bakanları bilgilendirdi. Başkan Yücel, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u, Cuma günü gerçekleştirilecek 800. Yıl lansman programına davet etti.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, toplantıların ardından bütün Bakanlara ilgileri için teşekkür ederken, Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na destekleri için özel olarak teşekkür etti. Başkan Yücel; “Bütün gün Alanya’mızı Bakanlıklar düzeyinde temsil ettik. Alanya’mızı daha ileriye taşımak adına, Şehrimizin mevcut sorunlarını ve projelerimizi tek tek ilgili Bakanlarımıza anlatma fırsatı yakaladık. Bize bu fırsatı sunan, Alanya’mızın gururu, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Bütün gününü bize ayıran, Alanya’mız söz konusu olduğunda akan suları durduran, Bakanlık kapılarının bizlere ardına kadar açılmasına vesile olan değerli Bakanımıza, sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca, Alanya’nın sorunlarıyla yakından ilgilenen ve Ankara ziyaretlerimize eşlik eden Kaymakamımız Sayın Fatih Ürkmezer’e de teşekkür ediyorum.” dedi.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.