DOLAR 28,9488 0.22%
EURO 31,2679 0.15%
ALTIN 1.882,310,42
BITCOIN 12709555,37%
Antalya
14°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
İYİ Parti’den Alanya kararı için ret gerekçesi: HUKUKSUZDU!

İYİ Parti’den Alanya kararı için ret gerekçesi: HUKUKSUZDU!

ABONE OL
17:45 - 17 Mayıs 2022 17:45
İYİ Parti’den Alanya kararı için ret gerekçesi: HUKUKSUZDU!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Belediye Meclisi’nin 1 Mart 2022 tarihinde Alanya’da bulunan turizm tesislerinin yıkılarak yerlerine konut yapılmasını önleyecek bir karar aldığını hatırlatan MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, dün gerçekleştirilen Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Alanya Belediyesi meclisinin almış olduğu bahse konu karar CHP ve İyi Partili Büyükşehir Meclisi üyeleri tarafından reddedilmesinin ardından “Alanya ekonomisinin can damarı turizmdir. Alanya’mızda apart otellerin, otellerin ve pansiyonların yıkılıp yerlerine konut inşa edilmesi de turizme ve ekonomimize vurulan en büyük darbedir” şeklinde açıklamalarda bulunarak Millet İttifakı’nın eleştirmişti. Başkan Türkdoğan’ın dünkü açıklamasının ardından cevap niteliğinde açıklamalarda bulunan İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan yaptığı açıklamalarda” İktidarın küçük ortağı MHP İlçe Başkanı Sayın Türkdoğan’a hatırlatmak isterim ki Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alan zihniyetle mücadele eden şanlı partimizin ismi İP değil İYİ Parti’dir. İP kısaltmasını kullanmamasını öneriyorum, aksi takdirde nezaket dilimizi bizim de bozacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. MHP, hukuksuz almak istedikleri apart otellerin konuta çevrilmesini engelleme kararına itiraz eden Millet İttifakı’na sanki bir suç işlemişçesine ithamlarda bulunarak açıklama yapmıştır. Şimdi Sayın Türkdoğan’a hatırlatmak isterim ki açıklamasında bahsettiği demografik yapının bozulmasının müsebbibi; şuan ortak oldukları AK Parti hükümetinin yanlış uyguladığı dış politikalar, kontrolsüz sınır güvenliği, oy devşirmek için ülkemize soktuğunuz sözde mülteci ve sığınmacılardır. Burada toplamı 30- 40 adeti geçmeyen apart otelin konuta çevrilmesini engellemeye kalkmak, göz boyamaktan ve halkımızı kandırmaktan başka bir şey değildir. Anayasaya ve hukuka dayanan bir tarafı yoktur. Hukuksuz bir öneriye İYİ Parti’nin destek vermesini beklemeniz de abesle iştigaldir. Ayrıca bahse geçen konut üretimini, sizin de meclis üyeleriniz dahil olmak üzere bir çok Cumhur ittifakı siyasetçisi bizzat yapmaktadır, lütfen milletimizin aklıyla alay etmeyelim herkes her şeyi biliyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? diye sorarlar insana. İYİ Parti olarak Sayın Genelbaşkanımızın da ifade ettiği gibi parayla vatandaşlık verilmesinin kriterlerini ele alacağız ve kontrolsüz girişleri düzene sokarak ülkemizdeki kayıt dışı sığınmacıları kendi memleketlerine yollayarak çözüm yolları oluşturacağız. Boş laf değil icraat yapacağız” ifadelerini kullandı.

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan’ın ilgili açıklaması

“Bugün gerçekleştirilen Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Alanya Belediyesi meclisinin almış olduğu bahse konu karar CHP ve İyi Partili Büyükşehir Meclisi üyeleri tarafından reddedilmiştir. Alanya ekonomisin can damarı turizmdir. Alanya’mızda apart otellerin, otellerin ve pansiyonların yıkılıp yerlerine konut inşa edilmesi de turizme ve ekonomimize vurulan en büyük darbedir.

Başta esnaflarımız olmak üzere, turizm çalışanlarını derinden etkileyecek bu girişimin önüne geçilmesi gerekmektedir. Alanya Belediyesi’nin, Alanya turizminin kan kaybetmemesi ve şehrin demografik yapısının daha fazla bozulmaması adına aldığı bu kararın, Antalya Büyükşehir Belediye meclisinde CHP ve İyi Partili meclis üyeleri tarafından reddedilmesi tamamen siyasidir. Alanya’nın geleceğini karartacak bir adımdır.

Son birkaç yıldır özellikle Güllerpınarı, Kızlarpınarı ve Mahmutlar Mahallesi başta olmak üzere şehrimizin bir çok noktasında apart oteller, oteller ve pansiyonlar yıkılarak konuta çevrildi. Bizim bildiğimiz 80’in üzerinde turistik tesis yıkılarak konuta dönüştürüldü.
Şehrimizin ekonomisinin can damarı ve Alanya’yı cazibe merkezi haline getiren, dünyaya tanıtan turizmdir. Bu şehrin hikayesinin başlangıcı olan turizmi yok etmek üzere otelleri yıkıp konuta çevirmek Alanya’ya yapılacak en büyük ihanettir.

Alanya Belediyesi’nin almış olduğu bu kararla Alanya’nın ekonomik, demografik, sosyal ve kültürel olarak geleceği teminat altına alınmak istenmişti. Şehrin geleceğini kurtaracak olan bu önemli kararın siyasi gerekçelerle reddedilmesini kınıyoruz. Şehrimizin geleceğini yılın sadece 10-15 günü ışıkları yanan, 1+1 konutlara sıkıştıran zihniyeti, esnaflarımızın, turizm çalışanlarımızın ve Alanya kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Tarih bunu ve Alanya’mıza yapılan her türlü ihaneti yazacaktır!”

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.