DOLAR 31,2300 0.09%
EURO 33,9877 0.35%
ALTIN 2.058,580,89
BITCOIN 19576143,00%
Antalya
17°

AÇIK

18:59

AKŞAM'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Karadağ: “Alanya beton yığınına döndü”

Karadağ: “Alanya beton yığınına döndü”

ABONE OL
15:58 - 23 Kasım 2022 15:58
Karadağ: “Alanya beton yığınına döndü”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya’nın beton yığınına döndüğünü ve acilen yeşil alanların çoğaltılması gerektiğini vurgulayan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, ilçedeki Karayolları arazisine Millet Bahçesi yapılmasını desteklediklerini söyledi.
CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Alanya’da resmi ve özel kurumlarda yapılacak deprem tatbikatlarının can kaybını azaltacağını veya sıfıra indireceğini söyledi. Yönetim kurulu toplantısının ardından gündeme dair açıklama yapan Karadağ, sözlerine önceki gece Düzce’de yaşanan depremde yaralananlara acil şifalar dileyerek başladı. Karadağ, “Deprem insanı öldürmüyor. Binalar insanı öldürüyor. Birinci olarak binaların depreme dayanıklı olarak yapılması çok önem arz ediyor. Dayanıklı binaların yapılması ve bunun da belediyeler tarafından denetlenmesi çok önemli. Deprem bir doğal afet. Özellikle Alanya’da deprem anında yapılması gereken birçok husus var. Bu hususları Alanya’daki tüm yetkili organlar ilçede yaşayanlara, özellikle okullara anlatmak zorunda. İkincisi ise deprem esnasında nerede toplanılacaksa belediye ve yetkililer tarafından büyük levhalarla yol ve yön gösterici şekilde konulması gerekiyor. Alanya’da resmi ve özel birimlerde deprem tatbikatı yapılması şart. Bunlar ilerde yaşanabilecek afetlerde can kaybını azaltacak, belki de sıfıra indirecektir” dedi.

“BELEDİYE MECLİSİNDE OLUMLU GÖRÜŞ BİLDİRECEĞİZ”

Alanya’daki Karayolları Şube Müdürlüğü arazisine Millet Bahçesi yapılmasını desteklediklerini açıklayan Karadağ, “Alanya beton yığınına dönüştü. Alanya’nın en acil sorunlarından birisi yeşil alanları çoğaltmak. Karayolları’nın 40 dönümlük arazisine Millet Bahçesi yaparken bunun karşılığında cezaevi civarında yine 40 dönümlük bir yerin de Karayolları tesisi yapılması hususu var. Mutlaka Karayolları’nın böyle geniş bir şantiyeye ihtiyacı var. Bu konuda belediye meclisinde olumlu görüş bildireceğiz. Alanya’da yeşil alanlar çoğaltılırken belediyeden kamulaştırma ve yeşil alanlara dokunulmaması taleplerini tekrar haykırıyorum” dedi. Karadağ sözlerinin sonunda öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

 

 

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.