DOLAR 28,9313 0.07%
EURO 31,5108 0.08%
ALTIN 1.985,673,23
BITCOIN 11563601,40%
Antalya
18°

KAPALI

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Karadağ: “Alanya’da sit alanlarında kaçak yapılar artıyor”

Karadağ: “Alanya’da sit alanlarında kaçak yapılar artıyor”

ABONE OL
17:03 - 27 Temmuz 2022 17:03
Karadağ: “Alanya’da sit alanlarında kaçak yapılar artıyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya-Gazipaşa arasındaki 45 kilometrelik hattın turistik amaçlı kullanımı yerine yağmalandığını ifade eden CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, “Tarihi dokumuzu koruyamazsak elbette günün birinde ikamet yasağı almak zorunda kalacağız” dedi.

CHP İlçe Teşkilatı yönetim kurulu toplantısı Hancı Gurme Restoran’da düzenlendi. Yönetim kurulu toplantısının ardından gündeme dair açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, geçen hafta düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısı’nda partililerin öneri ve eleştirilerini dinlediklerini söyledi. Türkiye’nin CHP’ye çok büyük ihtiyacı olduğunu vurgulayan Karadağ, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu birçok konuda hükümete önerilerde bulundu. Kendisinin iktidara geldiği zaman yapacağı konuları hükümet kestirmekle beraber sanki yapmaya çalışıyor. Eğer genel başkanımız
Alanya il olsun derse biliyorum ki hükümet Alanya’mızı il yapma konusunda hemen atağa geçecektir” dedi.

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in organize ettiği, Alanya’daki siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte katıldıkları istişare toplantısında hazır bulunduklarını ifade eden Karadağ, “Ana konu Alanya’da 4 mahallenin yabancı ikametine kapalı olması. Bence Alanya’nın en büyük sorunu planlı, kurallı, kimlikli bir kent yaratılması. Eğer planlı, kurallı, kimlikli bir kent konusunda çaba sarf edilmedikçe bu tür sorunların sürekli olacağı kanaatindeyim. Alanya’nın marka kent olması yönünde birçok kişinin önerileri oldu. Bence Alanya’nın kimliği tarih boyunca oturmuş. Selçuklu’ya başkentlik yapmış, Osmanlı döneminde çok büyük önemi olan Alanya’nın kimliği çok açık olarak dünya tarafından biliniyor. Ancak kendi insanımız açısından bu tam olarak bilinmiyor ve gereği yapılmıyor. Alanya-Gazipaşa arasında 45 kilometrelik hattın tamamen turistik amaçlı olarak kullanılması gerekiyorken, -tamamı sit alanı kararı alınan bir yer- ama burada birçok kişinin hor kullanması, birçok siyasinin çıkar uğruna buraların hibe edilmesi, yağmalanması hala önümüze geliyor. Biz tarihi dokumuzu koruyamazsak elbette günün birinde ikamet yasağı almak zorunda kalacağız. Alanya’nın kimliği Bizans İmparatorluğu’ndan Sulçuklu’ya, oradan günümüze kadar müthiş bir yapıya sahip. Bizim böyle bir kimliğimiz üzerimizde var. Bize düşecek olan görev ise bunu doğru bir şekilde kullanmak ve geleceğe aktarmak olmalı. Gazipaşa’da limanın yakınında sit alan içerisinde yapılan bir yapı bulunuyor. Bu yatırım bizim marka kentimize vurulan bir hançer” diye konuştu.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.