DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11223041,13%
Antalya
18°

PARÇALI BULUTLU

17:44

AKŞAM'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Mehmet Şahin’den “aklın yolu bir” mesajı

Mehmet Şahin’den “aklın yolu bir” mesajı

ABONE OL
13:36 - 31 Ağustos 2023 13:36
Mehmet Şahin’den “aklın yolu bir” mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

İstanbul Valiliği tarafından 17 Ağustos 2023 tarihinde yayımlanan genelge ile 4250 sayılı Kanunla belirlenen alkol satış ve kullanım alanlarına ilişkin uygulama yükümlülüklerinin yerine getirilmesi ile ilgili bir hatırlatma yapmıştı.

İstanbul Valiliği’ne sosyal medya ve bireysel olarak vatandaşlardan gelen şikayetler değerlendirilerek herkese açık sosyal alanlarda, parklarda vb. yerlerde alkol kullanılmasını yasaklayan kurallar toplumsal huzuru sağlamak için hatırlatılmış oldu.

Genelge ile bahsi geçen yerlerde emniyet/jandarma ve zabıta birimleri tarafından sorumluluk etkin bir şekilde denetimlerin yapılarak asayişi, halkın huzur ve güvenliğini bozacak olaylara meydan verilmemesi, Kanun, Yönetmelik ve genel emir hükümlerine uymayan kişiler hakkında yasal işlem yapılması konunun sıralı/sorumlu amirler ve yerel yönetimlerce titizlikle takip edilmesi ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi konusu ilanen tebliğ edilmişti.

İstanbul Valiliği tarafından yayımlanan genelge Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in geçtiğimiz aylarda gündeme getirdiği “sosyal alanlarda alkol kullanımı” ile ilgili söylemlerini hatırlattı. Şahin, birçok toplantısında, televizyon programlarında insanların eşleriyle, çocuklarıyla vakit geçirdikleri park gibi sosyal alanlarda belediye başkanlığı döneminde kanunun yerel yönetimlere verdiği yetkiyi kullanarak toplum düzenini, genel ahlakı, güvenliği ve huzuru sağlamak için alkol kullanılmasına müsaade etmeyeceğini, her alanda şehir disiplinini sağlayacağını dile getirmişti.

Konu ile ilgili fikri sorulan vatandaşlar da, Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in açıklamalarını yerinde bularak aklın yolunun bir olduğunu ifade ettiler. Aynı zamanda sosyal alanların herkesin kullanımına açık alanlar olduğu, maalesef parkların dahi günümüzde alkol tüketmek için kullanılan yerler haline geldiği, alkolün de etkisi ile çocuklarımıza anlatmakta güçlük çektiğimiz olayların da yaşandığı parklarda bu şartlarda güvenli ve huzurlu bir şekilde vakit geçirmek imkansız hale geldiğini dile getirerek sorumluluk sahibi olan herkesi görevini yapmaya davet ettiler.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.