DOLAR 8,5492-0.18%
EURO 10,0853-0.11%
ALTIN 495,29-0,39
BITCOIN 2906564,53%
Antalya
31°

AÇIK

03:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mustafa Durusoy güven tazeledi

Mustafa Durusoy güven tazeledi

ABONE OL
16:22 - 6 Temmuz 2021 16:22
Mustafa Durusoy güven tazeledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Durusoy bizim yol arkadaşımız. Yaptıkları çalışmaları destekliyorum. Alanya’ya yapacakları tesis çok önemli. Bütün tropik meyveleri burada yetiştirebiliyoruz. Antalya’daki 5 ürünün patentinin ikisini biz aldık. Her zaman MÜSİAD’ın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“ALANYA EKONOMİK OLARAK BÜYÜK BİR ŞEHİR”

Başkan Yücel “Alanya dünyanın en güzel, güvenli, huzurlu kentlerinden birisi. 44 ilden ekonomiye katkısı, nüfus olarak 24 ilden nüfusu büyük. 7 yıldır belediye başkanıyım. 7 yılda Alanya’nın nüfusu 60 binden fazla arttı. Bu da Alanya’nın ekonomide, sağlıkta ne kadar büyük bir şehir olduğunu gösteriyor. Bugüne kadar Alanya turizmi, tarımı, küçük de olsa sanayisi ile ön plana çıkıyordu. Artık Alanya’nın 2 de üniversitesi var. MÜSİAD’ın ülke çapında birçok değerlere sahip çıktığını biliyorum. Sadece ekonomiye değil, AR-GE çalışmalarına ve eğitime eğitime öncülük etmesini önemle rica ediyorum. Alanya’da 20 küsur tropik ürün var. Zamanla bunları da çeşitlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

“ÜRETİM İÇİN YARIŞACAK İŞ İNSANLARINA İHTİYAÇ VAR”

Kaymakam Ürkmezer de,” Memleketin geleceği kadar üretim için de yarışmak gerekiyor. Burası sadece tüketime dayanan yer değil. Üretime ve bunun için yarışacak iş insanlarına da ihtiyaç var” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ YATIRIM CENNETİ OLARAK LANSE ETMELİYİZ”

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “Alanya’nın ekonomisi memnun edici görünüyor. Alanya’nın 35 vilayeti geride bıraktığı görülüyor. Alanya ülkeye gelen turistlerin yüzde 10’unu ağırlıyor. Bu dönemde en çok ihracat yapan 15’inci il Antalya. Alanya ve Antalya’nın mevcut potansiyelini ortaya koymak ve yatırımlar için elimizi taşın altına koymalıyız. Biz MÜSİAD olarak buna hazırız. Pandemi süreci ülkelerin ezberlerini bozdu. Pandeminin sağlıkla ilgili süreci bitse bile dünya artık ekonomi ile ilgili yeni kuralları uyguluyor. Yatırımların doğru yerlere yönlendirilmesi gerekiyor. Her şehrimizin kendi değerlerinin daha iyi anlaşılması gerekir. Bu da doğru bir yatırım ağı ile mümkün. Gelecekte devletler değil, şehirler yarışacak. Şehirlerin markalaşma ve mevcut varlıkları değere dönüşmesi son derece mühim bir konu. Bizler Türkiye’yi gezerken veriler elde ediyoruz. Şehirlerimizi eleştirmek bu projemizin temeli oldu. Gelecek vadeden firmaları bulmak ve desteklemek hem firmaları hem şehirleri markalarını artırmaktan geçer. Bize düşen birinci gören mantalite değişimi olmalı. Türkiye’yi bir yatırım cenneti olarak lanse etmeliyiz. Doğrudan yabancı yatırımcı için ülkeyi doğrudan bir yatırım pazarı olarak yansıtmak gerekir. Yatırım diplomasinin işleyerek yurt dışındaki yatırım diplomasisini ülkemize çekmek istiyoruz. Türkiye için ülkenin her alanında varız diyoruz. Yaklaşık çok ortaklı 52 projemiz var. Yatırım ve üretim üssü projemiz var. Bu model firmaları destekleyerek onların OSB’ye geçmesini amaçlıyor. Diğer projemiz akılı tarım kentleri projesi. Birçok projemiz var. 2020 yılı pandeminin ana gündem olduğu bir yıl oldu. Dünya ekonomik ve sağlık olarak sarsıldı. Şu an ekonomiyi zorlayan enflasyonist süreci bertaraf etmeliyiz. Ara mal ithalatını ortadan kaldırmalıyız. Parayı sadece bir emtia aracı olarak görmekten vazgeçmeliyiz. İlk çeyrekte yüzde 7 büyümeyi pandemiden çıkışın habercisi olarak görüyoruz. Daha da büyüyebiliriz. Şu an içinde bulunduğumuz enflasyonist ortam riskli bir yatırım dönemi olduğunu gösteriyor” diye konuştu. Hediye takdiminin ardından genel kurulda divan oluşturuldu. 2020 yılı faaliyet raporu, gelir gider tablosu, denetleme kurulu raporu ve yönetim kurulu oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi. 2022 yılı faaliyet programının oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri katılımcılarla paylaşıldı. Buna göre MÜSİAD Alanya Şubesi’nin yeni yönetiminde şu isimler yer aldı:

YÖNETİM KURULU ASİL

Mustafa Durusoy Alihan Elçi Celil Kara Erhan Direkçi Fatma Ergün Çomruk Hasan Düşünceli Mehmet Gök Mustafa Yürekli Ömer Özdemir Saadet Sezen Tatlı

DENETLEME KURULU ASİL

Hüseyin Uçkaya Cafer Akdoğan Hasan Şimşek

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP
rk