DOLAR 28,9385 0.05%
EURO 31,2004 0.14%
ALTIN 1.887,480,21
BITCOIN 12712160,43%
Antalya
15°

KAPALI

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Özkan’dan zehir zemberek sözler!

Özkan’dan zehir zemberek sözler!

ABONE OL
14:44 - 11 Ağustos 2021 14:44
Özkan’dan zehir zemberek sözler!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Gelecek Partisi Alanya İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Özkan Alanya’da Afgan iki gencin Keykubat Plajı’ndaki direğe astığı Afgan Bayrağı ile zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Özkan, Son günlerde basına en çok yansıyan konulardan biri sığınmacı ve mülteci sorunu diyerek; Her şeyden evvel unutulmamalıdır ki biz cihana hükmetmiş millet olarak Kafkaslarda, Balkanlarda, Orta Doğu’da, Afrika’daki, Avrupa’da şanlı bayrağımızı dalgalandırmışız. Hiçbir zaman mazlumun kimliğini, dilini, dinini, ırkını, mezhebini ve meşrebini sormadan tüm imkanlarımızla yanlarında olduk ve Yüce Türk milletinin şanına yaraşır hareket ettik. Afganları, Suriyelileri sorun haline getiren asıl müsebbip iktidarın ta kendisidir. Kendi ülkesindeki iç sorunlara çözüm üretmekten aciz kalan, ekonomiyi yerle yeksan eden, sosyo-kültürel bilumum değerleri tarumar etmek de üstüne olmayan iktidarın toplumumuza musallat ettiği bir diğer sorun ise mülteci-sığınmacı sorunudur. Sahil şeritlerinde, metropollerde istenmeyen görüntülere, yaşanmasını istemediğimiz hadiselere şahit oluyoruz, görüyoruz, duyuyoruz. Tüm bunlar denetim mekanizmasının ve devlet aklının yerini partizanlığa bıraktığını gösteriyor” şeklinde konuştu.

Alanya’da Afgan bayrağı açılmasının Afgan toplumuna karşı, Afgan halkına karşı kin ve nefret besleneceği anlamına gelmediğinin altını çizen Özkan, “Bu duruma tepki göstermemiz de bizim en doğal hakkımız çünkü burası Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bayrağının rengi, şekli anayasada belirtilmiş ve değiştirilmesi mümkün dahi olmayan maddeler arasındadır. Acaba Alanya AKP gençlik kollarından hangileri ve kaçı Anayasanın içeriğini biliyor? Afgan Bayrağı’nı indirip yerine Şanlı Bayrağımızı ve cankardaş Azerbaycan Bayrağı’nı asan Ülkü Ocakları mensuplarına da can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Zira kendileri duygularımızın eyleme geçmiş halini ifade ettiler. Bizler de onların duygularına buradan siz değerli basın mensuplarının aracılığıyla tercüman oluyoruz. Burası Alanya, biz Yörüğüz, biz Türküz, burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti” ifadelerini kullandı.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.