DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 1566289-1,34%
Antalya
16°

AÇIK

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Şahin Kırbıyık ikinci kez ifşa edildi I YİNE TAKLİT ÜRÜN KULLANMIŞ

Şahin Kırbıyık ikinci kez ifşa edildi I YİNE TAKLİT ÜRÜN KULLANMIŞ

ABONE OL
07:47 - 2 Mart 2022 07:47
Şahin Kırbıyık ikinci kez ifşa edildi I YİNE TAKLİT ÜRÜN KULLANMIŞ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen 371 firmaya ait 559 parti ürünü 1 Mart Salı günü itibariyle kamuoyuna açıkladı. 371 firmaya ait 559 parti ürünün bulunduğu listede, oğlu Alanyaspor yöneticisi olan, kızı Alanya Tanıtım Vakfı (ALTAV) yönetimine giren, geçtiğimiz yıl Kargıcak’ta otel satın alıp turizm işine de el atan Şahin Kırbıyık’ın sahibi olduğu Kırbıyık Holding yeniden yer aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından titizlikle yürütülmektedir. 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve bu Kanun kapsamında hazırlanan Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik gereğince; laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır” denildi.

12 Haziran 2020’de kamuoyuna açıklama yapan Tarım Orman Bakanlığı, Kırbıyık İçecek Paz. Dağ. A.Ş.’nin hileli, sahte ve tağşiş ürünlerinin tam listesini duyurmuştu.

Aynı zamanda Tarsus İdman Yurdu Başkanı olan Harun Şahin Kırbıyık, 2021’in Ekim ayında verdiği bir röportajında, sık sık maç kaybeden futbolcularını kastederek, “Verdiğim onca paraya inek alsaydım, memleketime sütünü bedava dağıtsaydım, memleketim ihya olurdu. Eşek alsaydım kargo kurardım” diyerek futbolcularına hakaret etmişti.

İşte dün Tarım Orman Bakanlığı tarafından açıklanan listede Kırbıyık’a ayrılan bölüm

Bu da 12 Haziran 2020’de açıklanan listede Kırbıyık’a ayrılan bölüm

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.