DOLAR 27,6197 0.47%
EURO 28,9699 0.62%
ALTIN 1.614,960,20
BITCOIN 7594060,10%
Antalya
27°

AÇIK

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Şencan Alanya’dan uyardı: ‘Herkes hazırlıklı olsun’

Şencan Alanya’dan uyardı: ‘Herkes hazırlıklı olsun’

ABONE OL
07:34 - 13 Temmuz 2023 07:34
Şencan Alanya’dan uyardı: ‘Herkes hazırlıklı olsun’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Yüzde 20’lik KDV zammının ardından THD Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, “Önümüzde daha birçok kalemde birçok zamlar gelecek. Bunlara da herkes hazırlıklı olsun. Herkes ayağını yorganına göre uzatsın” dedi.

Yeni açıklanan KDV kararının ardından sular durulmuyor. Birçok kalemde gelen büyük artışlara karşı vatandaşlar çaresiz kaldı. Tüketici Hakları Derneği (THD) Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, KDV oranının yüzde 8’den yüzde 20’ye çıkarılmasının ardından yeni zamların geleceğini söyledi. Şencan,” Buna zam denmiyor, ayarlama deniliyor” dedi.

Şencan, “Önce KDV ve dolaylı vergi nedir buna bakılması lazım. Buna zam denmiyor, ayarlama deniliyor. KDV niçin alınır buna bakmak lazım. Eğer siz üretemiyorsanız yurt dışından getiriyorsanız buna katma değer uygulanır. Ekonomi son yıllarda pek iyi gitmiyor. Özellikle seçime odaklı bütçe yapıyoruz. Böyle olunca da seçimi kazanmak için bütçeyi istediğimi gibi harcıyoruz. Ek bütçe çıkarıyoruz. Yılda 2 kere bütçe yapıyoruz. Artık bunları anlamak lazım. Siyasi iktidarların tercihi. Halk bunu ne kadar anlıyor, anlamıyor onu bilmek zor. Halk memnunum diyor ama neye, hangisine memnun? Bu tür zamlar geldiği zaman da feryat ediyor. Etmeyecekler. Bunlar zaten dünden söylendi, planlandı. Tercihinizi ona göre yapın dediler. Siz de tercih yaptınız. Tercihinizi yapacağınızı bildikleri için de bütçeyi olduğu gibi seçim odaklı harcamalar yapıldı. Bütçe açıkları oldu. Döviz açıklarımız oldu. Merkez Bankası’nın açığı var. Dış ticaret açığı var. Bunların kapanması kolay değil. Bunlar da daha buzdağının üzeri bile değil. Önümüzde daha birçok kalemde birçok zamlar gelecek. Bunlara da herkes hazırlıklı olsun. Herkes ayağını yorganına göre uzatsın. Harcamalarını ona göre ayarlasın ve porsiyonunu ona göre küçültsün. Hiç kimsenin şikayet etmeye hakkı yok. Bu zamların ürünlere gerçek yansıması daha olmadı. Sadece KDV zammı olmadı. Bunun dışında bütün ürünlere daha zam gelecek” dedi.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Özkaya Sigorta


HIZLI YORUM YAP