DOLAR 28,9512 0.03%
EURO 31,8626 0.15%
ALTIN 1.898,900,11
BITCOIN 10964312,31%
Antalya
13°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

12:56

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Süleymanlı Cemaati: “Bu şahsın Cemaat’le hiçbir ilişkisi yoktur”

Süleymanlı Cemaati: “Bu şahsın Cemaat’le hiçbir ilişkisi yoktur”

ABONE OL
10:10 - 24 Mayıs 2023 10:10
Süleymanlı Cemaati: “Bu şahsın Cemaat’le hiçbir ilişkisi yoktur”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya’da 20 ila 25 bin oyları olduğu tahmin edilen Süleymanlı Cemaati’nin kurucusu Süleyman Efendi’nin talebesi, Adalet Partisi eski Balıkesir Milletvekili Müftü Hüsnü Yılmaz, 14 Mayıs’ta CHP’ye oy verdikleri konuşulan cemaati yanlış yönlendirdiğini söylediği Cemaat’in son lideri Alihan Kuriş’e tepki göstererek, “Bu vebalin altından kalkamazsın” uyarısı yapmıştı.

Haberin www.buyukalanya.com’da yer almasının ardından Alanya’da Cemaat’e yakın isimler, Büyük Alanya Haber imtiyaz sahibi Alper Kutay’a ulaşarak, “Bu şahsın Cemaat’le hiçbir ilişkisi yoktur. Söyledikleri sadece kendisini bağlar” açıklaması yaptı.

Cemaat’e yakın isimlerin böyle bir açıklama yapması, akıllara, “Süleymanlı Cemaati’nin 14 Mayıs’taki CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu kararlılığı, 28 Mayıs’ta da devam edecek” şeklinde yorumlandı.

Bir başka iddiaya göre ise, Hüsnü Yılmaz’ın, oğlu Zakir Yılmaz’ı İyi Parti Balıkesir Milletvekili Adayı yaptıramadığı için böyle konuştuğu, oğlunu aday yaptırması halinde kendisi dahil tüm ailesinin oyunu CHP’ye ve Kemal Kılıçdaroğlu’na vereceği belirtiliyor.

İŞTE HÜSNÜ YILMAZ’IN O AÇIKLAMASI

Süleymanlı Cemati’nin manevi lideri Alihan Kuriş’in “Erdoğan’ı desteklemiyoruz” açıklamasına Süleyman Efendi’nin talebesi Adalet Partisi eski Balıkesir Milletvekili Müftüsü Hüsnü Yılmaz’dan sert tepki geldi.

“Daha önce kardeşlerimizi İstanbul’da şaşırttı” diyerek Alihan Kuriş’i eleştiren Hüsnü Yılmaz, “Milyonlarca kardeşimizi küfre yönlendirmenin vebalinin atından kalkamazsın. Bu sefer işin sabrı kalmadı çünkü PKK ile altı ok, İngiliz, Amerika, Fransa birleşti. Bütün küfür kuvvetleri birleşti. hala sabredersek bize de millet arkamızdan beddua edecek” dedi.

Yılmaz cemaate İslam konusunda CHP tehdidini şu sözlerle aktardı; Hazreti üstadımızın bir tek cümlesini söyleyeyim onunla bitireyim. Üstad “Bu altı ok var ya, bu imanın altı şartına karşı uydurulmuş ve tanzim edilmiştir. Bu altı okla imanın altı şartı yok edilecektir. İmanın esaslarına saplanacak oklardır. Bunlara oy vermek şöyle dursun. En ufak bir muhabbet besleyende iman ve İslam bulunmaz.” buyurmuştur.

Süleyman Efendi’nin talebesi Adalet Partisi eski Balıkesir Milletvekili Müftüsü Hüsnü Yılmaz’ın açıklamaları şu şekilde;

Sevgili Mahmud’um Alihan Kuriş denilen adam ne hale getirdi teşkilatı. Rus gavuruyla ABD gavuru birleşseydi kursları bu kadar feci duruma getiremezdi. Herkes kursa saldırıyor. Şimdi bu seçimden sonra bilhassa kurstan talebelerini çekiyorlar. Yardım zaten kesildi. Ama işin en kötü tarafı ne biliyor musun? PKK’ya 6 oka oy verdirmek suretiyle İngiliz gavurunun planladığı ABD kafirlerinin de beraber olduğu bütün şer güçlerinin birleştiği bir yere alenen oy verdirtti ve böylece geçmiş seçimlerdeki hatanın bin misli belki bir milyar misli daha tehlikelisini yaparak utanmadan sıkılmadan kardeşlerimizi küfre sevk etti. Kısacası ne din kalır ne iman.

PKK’ya 6 okun altına imza atacak mühür basacak kişi Müslüman da olmaz, nikahı da gider, dini de gider, Ebu Cehilin yanında yerini alır, bu kesin! Kaytaran Alihan kendini manevi mesuliyetten kurtaracağını zannediyor. kendi yaptığı günah bir tarafa boğazına kadar yoruldu da şimdi milyonlarla kardeşimizi küfre hizmet ettirmekle milyonların hakkını üzerine aldın. Bunu hesabını nasıl vereceksin. Bunun tövbesi de olmaz. ne kadar tövbe etse milyonların günahının altından kalkamaz. Bizim pırlanta gibi bir vilayetimiz olan hazreti üstadımızın kemal ağabeyin “Bizim Antalya” dediği yeri solcuların durağı yaptı. PKK’nın merkezi yaptı. O kadar ilerideyken sağ şimdi sol ileri geçti.

İstanbul’da İmamoğlu’nu belediye reisi yapacağım diye kardeşlerimizi şaşırttırdı. İstanbul’da kardeşlerimize sola oy verdirtti. İstanbul’da bu vebalin altından kalkmak mümkün mü. Hazreti üstadımızın bir tek cümlesini söyleyeyim onunla bitireyim. Üstad “Bu altı ok var ya, bu imanın altı şartına karşı uydurulmuş ve tanzim edilmiştir. Bu altı okla imanın altı şartı yok edilecektir. İmanın esaslarına saplanacak oklardır. Bunlara oy vermek şöyle dursun. En ufak bir muhabbet besleyende iman ve İslam bulunmaz.” buyurmuştur.

Haydi bildiklerini yapsınlar. Ben şu yaşlı halimle ölmeden bunları söyleyebildim. Daha önce söyleyecektim ama biraz sabır mı etsek dedik. Bu sefer işin sabrı kalmadı çünkü PKK ile altı ok, İngiliz, Amerika, Fransa birleşti. Bütün küfür kuvvetleri birleşti. Hala sabredersek bize de millet arkamızdan beddua edecek. Elhamdülillah o bedduadan kurtulduk. Şimdi millet arkamızdan rahatlıkla dua edebilir.”

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.