DOLAR 28,9108 -0.02%
EURO 31,8955 0.26%
ALTIN 1.904,510,41
BITCOIN 10999422,25%
Antalya
12°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Toklu: “İyi Parti bilgi sahibi olmadan yine fikir sahibi”

Toklu: “İyi Parti bilgi sahibi olmadan yine fikir sahibi”

ABONE OL
14:06 - 18 Mayıs 2022 14:06
Toklu: “İyi Parti bilgi sahibi olmadan yine fikir sahibi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya’daki müteahhitler tarafından binaları eskiyen apart otellerin satın alınarak yıkılıp yerlerine özellikle 1+1 dairelerin yapılmasının Alanya turizmine büyük zarar vereceğini öngören Alanya Belediye Meclisi, geçtiğimiz mart ayında bir karar alarak, 1+1 daire çılgınlığının sona ermesinin önünü açmıştı.

Ancak önceki gün yapılan Antalya Büyükşehir Belediyesi meclisinde, Alanya Belediyesi’nden gelen bu karar, CHP ile İyi Parti’nin meclis üyeleri tarafından kabul edilmemiş, bunun üzerine başta Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan olmak üzere, pek çok kesim bu duruma tepki göstermişti.

MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan’ın açıklamasında İyi Parti’den İP diye söz etmesi, İyi Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan’ın sert tepkisiyle karşılaşırken, yaşanan gelişmelere Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu da kayıtsız kalmadı.

Toklu, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Muhalefet partisi ortağı, İyi Parti İlçe Başkanı sayın Alper Arıkan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma alışkanlığını sürdürüyor. Mülteci, göçmen, geçici koruma kavramlarını dahi çok iyi bilip anlamadan, politik istismar sığlığında açıklamaların yapılması ülkemizin dirliğine ve kamu düzenine hizmet etmez.

Asayiş nedeniyle sınır dışı edilenlerin sayısı 20.000’e yaklaşmışken, kendi rızalarıyla dönenlerin sayısı 500.000’e yaklaşmıştır. Sınırlarımızdaki bölücü örgüt tehlikesi ile mücadele son hızıyla sürerken, biriket evler projeleri sürdürülürken kimler bizim samimiyetimizi sorgulamaya kalkışmaktadır hayretle izliyoruz.

Uluslararası ilişkiler, ittifaklar yeni bir denge üzerinde yeniden kurulurken, Türkiye dünyada önemli bir ağırlık merkezi olmayı sürdürmektedir. Bu durum Rusya-Ukrayna savaşında net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Türk Dünyası Devletler Topluluğu kritik eşikleri geçmiş, Pakistan, Katar, Somali, Libya gibi İslam ülkeleri ile çok önemli stratejik anlaşmalar imzalanmıştır. Gerginlik yaşanan Arap ülkeleri ile ilişkiler normalleşme sürecine girmiştir. Doğal Kaynakların Uluslararası ilişkileri yönlendirdiği bu günlerde Türkiye’nin enerji konusunda başta Doğu Akdeniz ve Karadeniz de attığı adımlar, diğer ülkelerle yaptığı gaz ve petrol nakil anlaşmalar yapması ise dış politikamızı bambaşka bir noktaya taşımaktadır.

Her şey bir yana, yanı başımızda bir savaş sürerken Alanya için son derece önemli olan turizm sektörünü ayakta tutmak için gecesini gündüzüne katan Alanyalı Dışişleri Bakanımıza ve dış politikaya yönelik bu eleştiri ağır bir vefasızlık ve samimiyetsizlik içermektedir.

Rusya, Ukrayna, Yunanistan olmak üzere tüm dünya Türkiye’yi takdir edip saygı duyarken, şehrimizde ki siyasetçilerden bu tür eleştirilerin gelmesi aslında beklemediğimiz bir durum değil. Kısır siyasi anlayışınızın sebebi bu mesnetsiz eleştiriler ile bu şehre zarar vermenize müsaade etmeyiz. Biz ülkemiz için, şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz.”

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.