DOLAR 31,1466 0.13%
EURO 33,8233 0.06%
ALTIN 2.031,810,01
BITCOIN 17766614,98%
Antalya
19°

KAPALI

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Uygun’dan Erdem’e jet yanıt: “Yalanla siyaset yapmayın”

Uygun’dan Erdem’e jet yanıt: “Yalanla siyaset yapmayın”

ABONE OL
18:05 - 6 Temmuz 2023 18:05
Uygun’dan Erdem’e jet yanıt: “Yalanla siyaset yapmayın”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

ALTSO İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’ne ilişkin ALTSO’dan yapılan açıklamaya, kooperatifin yönetim kurulu üyesi Serdar Uygun’dan yanıt geldi. Uygun, “Yalanlarla siyaset yapmaktan vazgeçin, artık Alanya’mıza ve üyelerinize hizmet etmeye başlayın” diye seslendi.

ALTSO’dan (Alanya Ticaret ve Sanayi Odası) servis edilen haberdeki ifadeler tepki toplamış, kooperatif başkanı Mahmut Köse, başkan yardımcısı Ali Kamburoğlu ve yönetim kurulu üyesi Serdar Uygun “Bu işin mimarı Mehmet Şahin ve emekleri yok sayılamaz” demişlerdi.

ALTSO Başkanlığı’ndan bu açıklamalara bugün ‘Gündeme dair yapılan basın açıklaması’ başlıklı bir bildiri ile yanıt verildi. ALTSO Başkanlığı’nın bu yanıtına, iddiaların odağındaki ALTSO İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Uygun itiraz etti.

ALTSO Başkanı Eray Erdem’in yaptığı açıklama ile bu projeye emek verenlere yapılan saygısızlığı örtbas etmeye çalıştığını ileri süren Uygun, “Gerçekleri aktardığımız açıklamalarımıza verdikleri yanıtı okudum. Konuyu saptırmaya çalışıyorlar. Tekraren vurgulamamız gerekir ki; bu çalışma 2008’de başlamadı. Sayın Mehmet Şahin, 2013 sonunda kooperatifimizi kurdu ve 2017 sonunda Güzelbağ Küçük Sanayi Sitesi için 200 dönüm arazi tahsis ettirdi. Bu tarihler, ALTSO ve kooperatifimizin resmi kayıtlarında da yer almaktadır. Yüzde 100 bu işin mimarı Mehmet Şahin’dir. Her projede olduğu gibi bu proje için de çok çalışan ve başaran Şahin’in hizmetlerini değersizleştirmeye, inkar etmeye çalışmak yerine, eğer bilmiyorlarsa oda ve kooperatifin resmi kayıtlarına baksınlar. Fakat gerçekleri bildiklerinden ve saptırmaya çalıştıklarından eminiz. Hedefleri de net olarak ortadadır” dedi.

Uygun, açıklamada ‘Tarihsel süreci hatırlatmakta yarar görüyoruz’ diyerek geçmişe dair haber kupürleri paylaştığını da hatırlatarak, “Bu haber kupürlerini incelediğimizde gördüğümüz tek şey, eski ALTSO başkanlarının Alanya’da bir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması temennisinde bulunmaları. Ayrıca yaptıkları bir kaç ziyarette bu konuyu dillendirmeleri. Ancak bu tip projeler temenni etmek ve ziyaretlerde ‘İstiyoruz’ demekle yani lafla değil çalışmakla olur. Mehmet Şahin sadece temenni etmedi, çalıştı, kooperatifi kurdu, arsa tahsisini yaptırdı ve sona ulaştırdı. Paylaştıkları bir haber kupüründe ise, eski ALTSO başkanının ‘Alanya Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) 2012’de kurmak istiyoruz ama TEİAŞ’tan enerji onayı alamadık’ şeklindeki demeci yer alıyor. Sanırım bu kupür gözlerinden kaçtı ve basına servis ettiler. Mehmet Şahin öncesinde enerji onayı bile alınamayışını ortaya koyan kupürü basına servis etmesi, projeye ne kadar uzak olduklarını bir kez daha ortaya koyuyor” diye konuştu.

Uygun, şöyle devam etti: “Ayrıca ALTSO Başkanı Eray Erdem açıklamasında ‘Odamızın siyasete malzeme edilmesine müsaade etmeyeceğimizin önemle bilinmesini istiyoruz’ diyor. Buna katılıyoruz, bizce de artık ALTSO’yu siyasete malzeme etmekten vazgeçin. ‘2008’den beri rafta atıl kalmış dosyayı aldık, bunu sonuca ulaştıracağız’ diyerek, insanların gözlerinin içine baka baka açıkça yalan söyleyerek siyaset yapmaktan vazgeçin. Bu ve benzeri durumlar, dilinizden düşürmediğiniz ‘ALTSO’nun kurumsal kimliğine’ hiç ama hiç yakışmıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek’e yaptığınız son ziyaretinizde, yanınızda ALTSO İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanımız Sayın Mahmut Köse de vardı. Sayın Köse, son yaptığınız ayıba karşılık basına verdiği demeçte, özetle ‘Kooperatifimizin ve projemizin başlangıcı Mehmet Şahin dönemindedir. Öncesinde gündeme gelmişti ama ilerleme kaydedilememişti. Kooperatifimiz bu noktaya Şahin sayesinde geldi’ diyerek gerçekleri aktarmış, haklıya hakkını teslim etmiştir. Siz Antalya’ya beraber gittiğiniz kooperatif başkanımızın doğruları söylemesine bile ‘Siyaset yapıyor’ diyebiliyorsanız, size ‘Pes doğrusu’ demek dışında söyleyecek bir söz bulamıyorum. ALTSO Başkanına tavsiyem, birilerinin hizmetlerini değersizleştirmeye, inkar etmeye çalışmak yerine Alanya’mız için proje üretin. Göreve geldiğinizden bu yana başlattığınız, hayata geçirdiğiniz bir proje göremedik. Hala bekliyoruz. Lütfen siyaset yapmak yerine Alanya’mıza ve ALTSO üyelerine hizmet edin” şeklinde konuştu.

TARTIŞMA NASIL BAŞLAMIŞTI
Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in, ALTSO Başkanlığı döneminde kurup, Güzelbağ’da 200 dönüm arsa tahsis ettirdiği ALTSO İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’ne ilişkin ALTSO’dan servis edilen haberde “Resmi çalışma 2008’de başladı, ilerleme kaydedilemedi” gibi ifadeler kullanılmıştı.

Haberdeki bu ifadelere, Şahin’in İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi için yoğun çabalarının değersizleştirilmeye çalışıldığı ve inkar edildiği vurgulanarak tepkiler gelmişti. Tepkilerde, Şahin’in projeyi neticelendirdiği, sadece son anda gerekli hale gelen koordinat değişikliğinin beklendiği belirtilmişti.

‘ALLAH RAZI OLSUN DEMESİNİ BİLELİM’

ALTSO İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkan Yardımcısı Ali Kamburoğlu “Alanyamızda herhangi bir hizmete emeği geçenlere ‘Allah razı olsun’ demesini bilmeliyiz. Bu çalışma 2008’de başlamadı. Şahin, 2013 sonunda kooperatifi kurdu ve 2017 sonunda 200 dönüm arazi tahsis ettirdi” demişti.

‘İNKAR YERİNE YENİ PROJELER ÜRETİLSİN’

ALTSO İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Uygun “Yüzde 100 bu işin mimarı Mehmet Şahin’dir. Şahin’in hizmetlerini değersizleştirmeye, inkar etmeye çalışmak yerine Alanyamız için proje üretsinler. Bu açıklama bizlere ve emeğe saygısızlıktır” demişti.

‘BU NOKTAYA ŞAHİN SAYESİNDE GELDİK’

ALTSO İmalatçılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mahmut Köse ise “Kooperatifimizin ve projemizin başlangıcı Mehmet Şahin dönemindedir. Öncesinde gündeme gelmişti ama ilerleme kaydedilememişti. Kooperatifimiz bu noktaya Şahin sayesinde geldi” diye konuşmuştu.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.