DOLAR 28,9534 0.06%
EURO 31,8486 0.25%
ALTIN 1.903,590,13
BITCOIN 1095340-0,04%
Antalya
17°

HAFİF YAĞMUR

06:30

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Yılmaz’dan turizm işletmelerinde fiyat rekabeti yerine kalite rekabeti vurgusu

Yılmaz’dan turizm işletmelerinde fiyat rekabeti yerine kalite rekabeti vurgusu

ABONE OL
15:12 - 6 Nisan 2023 15:12
Yılmaz’dan turizm işletmelerinde fiyat rekabeti yerine kalite rekabeti vurgusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

TÜRSAB Alanya BTK 2’nci Başkanı ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Yılmaz, “Antalya’daki turizm işletmeleri fiyat rekabeti yerine kalite rekabetine odaklanmalı” dedi.

Rus medyasında Türkiye için erken rezervasyon paketlerinde büyük indirimlerin olduğundan bahsedildiğini söyleyen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Temsil Kurulu (BTK) 2’nci Başkanı ve Alanya Turizm Tanıtma (ALTAV) Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Yılmaz, “Kalitenin bir bedeli vardır. Sürekli indirimlerle anılarak ucuz ülke imajına bürünmeyelim” dedi. Kalite rekabetine odaklanılması gerektiğine vurgu yapan Yılmaz, sürdürülebilir turizmde olması gerekenleri şöyle sıraladı:

“GÜNCEL TURİZM POLİTİKASI OLMALI”

Sürdürülebilir turizm, çevresel, ekonomik ve sosyal açıdan dengeli bir turizm faaliyeti yürütülmesini hedefleyen bir yaklaşımdır. Bu kapsamda, Antalya’da turizm faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak için güncel turizm politikaları hayata geçirilmelidir. Bu politikaların hayata geçmesi, bürokratların, sektör yöneticilerinin, turizm esnafının ve yerel halkın katkılarıyla olur. Yapılması gerekenler özetle şöyledir:

“MİSAFİR MEMNUNİYETİ ÖNEMLİ”

Antalya’daki turizm işletmeleri fiyat rekabeti yerine kalite rekabetine odaklanmalı. Hizmet kalitesinin düşürülmesi yerine, daha iyi hizmet sunmak için düzenli yatırım yapmalı. Bu, misafir memnuniyetinin artırılmasına ve sürdürülebilir turizmin desteklenmesine yardımcı olacaktır. Antalya’daki turizm faaliyetlerinin çevresel olumsuz etkileri de azaltılmalıdır. Bu kapsamda, atık yönetimi, su tasarrufu, enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması gibi sürdürülebilirlik önlemleri alınmalıdır.

“YEREL HALK TURİZMDEN DAHA FAZLA FAYDA SAĞLAMALI”

Turizm işletmelerinin yerel ekonomiye olan katkısı artırılmalı. Antalya’daki turizm işletmeleri yerel ekonomiye katkı sağlamalı. Yerel ürünleri kullanmak, yerel hizmetlerden faydalanmak ve yerel işgücünü istihdam etmek, turizmin sürdürülebilirliği açısından önemlidir. Bölge halkı turizmden maksimum fayda sağlamalı. Antalya’daki turizm faaliyetlerine toplumun katılımını arttırmak, turizmin sürdürülebilirliği açısından önemli. Yerel halkın turizm faaliyetlerine dahil edilmesi, turizm işletmelerinin toplumla etkileşimini artırması, bunları yaparken yerel kültürün korunmasına yardımcı olunması gerekmekte. Hizmet kalitesinin daha yüksek olduğu iyi bir sezon diliyorum.”

 

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.