DOLAR 28,9027 -0.03%
EURO 31,8362 0.05%
ALTIN 1.897,260,03
BITCOIN 10974862,47%
Antalya
12°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Zuhal Sirkeli’den Zafer Bayramı mesajı

Zuhal Sirkeli’den Zafer Bayramı mesajı

ABONE OL
12:59 - 29 Ağustos 2023 12:59
Zuhal Sirkeli’den Zafer Bayramı mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

ADD Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, “Ülkemizin ve milletimizin varlığı söz konusu olunca 30 Ağustos bu coğrafyanın en haklı, en onurlu, en kutsal savaşı ve zaferidir” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, 30 Ağustos Zaferi’nin Türk milletinin varlık nedeni, Anadolu’nun sonsuza kadar vatan toprağı olduğunun ifadesi olduğunu söyledi. Sirkeli, “30 Ağustos emperyalizmin kesin yenilgisidir. Ülkemizin ve milletimizin varlığı söz konusu olunca, 30 Ağustos, bu coğrafyanın en haklı, en onurlu, en kutsal savaşı ve zaferidir. Savaş İşgalcilerin tezgâhları, güdümlerindeki saray ve hükümetinin entrikalarına, kışkırttıkları isyanlara rağmen kazanılmıştı. Ayrıca Kuvayı İnzibatiye dedikleri düzmece ordular da cabası… Bugün birileri “Keşke Yunan kazansaydı” diyebilmiş, kimilerince de el üstünde tutulabilmişlerdir. Yani İsmet Paşa boşuna “Hiçbir ülke yoktur ki, kendi içinden bizim kadar hain yetiştirebilsin” demedi. Türk Ulusal Bağımsızlık Savaşı bir ulusun gerçek bir dahi liderliğinde kadını ve erkeğiyle, çocuğu ve yaşlısıyla topyekûn mücadelesinin destanlaşmış öyküsüdür.

Bu destan Dumlupınar şehitliğinde yatan 1914 doğumlu 8 yaşındaki Ömer oğlu Hüsnü’nün, 11 yaşındaki Abdullah’ın, Gördesli Makbule’nin, Nezahat Onbaşı’nın, Ilgaz dağlarında bebesiyle donarak şehit düşen Şerife Bacı’nın ve daha on binlerce vatan evladının temiz kanları ile yazılmıştır. Günümüzde Atatürk’e, İsmet Paşa’ya hakaret eden, Milli Mücadele’yi ve Büyük Zafer’i unutturmaya çatışan, Mondros teslimiyetini, Sevr zilletini görmezden gelip Lozan’a hezimet diyen aymazların, en azından bu destanı kanlarıyla yazan kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize verecekleri bir hesap vardır mutlaka. Bulunduğumuz coğrafyada üniter ulus devlet ve laik cumhuriyet güvencesinden yoksun ulusların nasıl emperyalizme yem oldukları Irak’tan Suriye ve Libya’ya kadar birçok örnekle ortadadır. Ders alınmalı.

Falih Rıfkı Atay’ın dediği gibi, “Nemiz varsa, bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaş olmuşsak, şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak, yurdumuzu Batı’nın, vicdanımızı Doğu’nun pençesinden kurtarmışsak, şu denizlere bizim diye bakıyor, bu topraklarda ana bağrının sıcağını duyuyorsak, belki nefes alıyorsak, hepsini, her şeyi 30 Ağustos Zaferi’ne borçluyuz.” Tarih bilimdir ve asla nankör değildir. Ulusumuzun hemen tamamı elbette her şeyi Büyük Zafer’e borçlu olduğunun bilincindedir ve başta Atatürk, Kuvayı Milliye kahramanlarımızı da, aziz şehit ve gazilerimizi de, cumhuriyetimizin kurucularını ve Kemalist devrim kadrolarını da minnetle, şükranla yad ediyor. ADD Alanya Şubesi Olarak Büyük Zaferin 101. Şeref yılında başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.