DOLAR 33,0488 0.67%
EURO 36,0541 0.53%
ALTIN 2.569,310,79
BITCOIN 19185251.42919%
Antalya
30°

PARÇALI AZ BULUTLU

20:19

AKŞAMA KALAN SÜRE

Alanya’da belediye personeline imar EĞİTİMİ

Alanya’da belediye personeline imar EĞİTİMİ

ABONE OL
09:52 - 29 Mayıs 2024 09:52
Alanya’da belediye personeline imar EĞİTİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü’nün koordinasyonunda ilgili birim personellerinin katılımıyla ‘İmar Uygulamaları Akreditasyon Eğitimi’ verildi. İki gün süren eğitime, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik de katıldı.

Alanya Belediyesi, personelin nicelik ve niteliklerini artırmak, kişisel gelişimlerini sağlamak, performansını yükseltmek maksadıyla kurum içi eğitim çalışmalarına devam ediyor. Bu amaçla Belediye Plan ve Proje Müdürlüğü’nün koordinesinde ‘İmar Uygulamaları Akreditasyon Eğitimi’ düzenlendi. Eğitim programına, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, Başkan Yardımcıları Hasan Can Kamburoğlu, Hasan Servet Ünlü, Abdullah Akbaş, Plan ve Proje Müdürü Enes Yılmaz, İmar Müdürü Hüseyin Uysal ile ilgili komisyonlukların temsilcileri katıldı.

İki gün süren eğitim Türkiye’nin alanında uzman isimlerinden Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Arazi Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bayram Uzun, Prof. Dr. Volkan Yıldırım ve Adem Atasoy tarafından gerçekleştirildi. İlçe genelinde karşılaşılan imar uygulama sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği eğitimde, yaygın bozma nedenlerini ortadan kaldırmaya yönelik tedbirler, eski ve yeni mevzuattan kaynaklı karışıklığın giderilmesi, bedele dönüştürme, geri dönüşüm uygulamaları, hisse çözümü, re’sen tevhid uygulamaları, yoldan ihdas ve diğer ihdaslar, Arazi ve Arsa Düzenlemesi (AAD) uygulamalarında kamulaştırma süreci, hukuki el atmalar, AAD uygulamalarına giren parsel tiplerinde özel durumlar, beş yıllık imar programları gibi birçok konu uygulama ve örneklerle ele alındı. Eğitim programı kapsamında yerel yönetimlerin kendine özel imar uygulama sorunları, detaylı olarak işlendi.

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
    Özkaya Sigorta


    HIZLI YORUM YAP