DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21758520,28%
Antalya
30°

AZ BULUTLU

17:09

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

FOTO GALERİ I ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’den yayla çıkarması

FOTO GALERİ I ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’den yayla çıkarması

ABONE OL
14:09 - 13 Haziran 2021 14:09
FOTO GALERİ I ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’den yayla çıkarması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Burak Mindivanlı ile birlikte Kaplanhanı, Sarımut, Çayarası ve Gökbel Yaylalarını ziyaret ederek, bölge halkının sorun ve taleplerini aldı. Yayla halkının büyük ilgisiyle karşılaşan Başkan Şahin, “Muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda yaylalarımızı ziyaret ederek, başta güvenlik ve sağlık olmak üzere halkımızın taleplerini aldık” dedi.

Ziyarette Şahin’e bölge halkı büyük ilgi gösterdi. Sık sık kendisine alkışlarla sevgi gösterisinde bulunan yöre halkı ile Çayarası ve Gökbel’de sohbet eden Başkan Şahin, “Alanya’nın sorunu bizim sorunumuz. Her zaman elimizi taşın altına koyduk ve koymaya devam edeceğiz. Elimizden ne gelirse dün olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi. Bilindiği üzere geçtiğimiz ay bölge muhtarları ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret ederek bölgenin bazı sorunları konusunda destek istemişti.

Alanya ekonomisi ve Alanya’nın sosyal yaşamı için çok sayıda proje üreten ve Alanya’nın marka değerine ciddi katkılar sunan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, muhtarlardan gelen taleplere de sessiz kalmayarak yayla çıkarması yaptı. Daha önce Karakocalı, Mahmutlar, Çıplaklı, Şıhlar ve Oba Mahalle muhtarları ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret ederek, bölge halkının yazın yaylamak için çıktığı bölgelerde yaşanan güvenlik ve sağlık sıkıntılarıyla ilgili Başkan Şahin’den taleplerde bulunmuşlardı.

Muhtarların taleplerine sessiz kalmayan Başkan Şahin, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Burak Mindivanlı ile birlikte Kaplanhanı, Sarımut, Çayarası ve Gökbel Yaylalarını ziyaret ederek, bölge halkının sorunlarını dinledi. Yaylalarda bölge halkının taleplerini bire bir görüşerek alan Şahin, güvenlik anlamında gerçekleştirilecek olan jandarma devriyeleri hususunda da Yarbay Burak Mindivanlı ile incelemelerde bulundu.

Ziyaretlerle ilgili bir açıklama yapan Başkan Şahin, “Bugün bölge muhtarlarımızın talebi üzerine Kaplanhanı, Sarımut, Çayarası ve Gökbel Yaylalarını İlçe Jandarma Komutanımız Yarbay Burak Mindivanlı ile birlikte gezdik. Yöre halkının güvenlik ve sağlık konularındaki taleplerini yerinde aldık. Yaptığımız incelemeler neticesinde jandarma güçlerimizin devriye gezeceği alanları belirledik. Misafirperver yöre halkı ile sohbet ettik, görüş ve taleplerini aldık. Bizleri kırmayarak gün boyunca yürüttüğümüz çalışmalara katılan İlçe Jandarma Komutanımız Yarbay Burak Mindivanlı ve komuta kademesindeki fedakar jandarma personeline işbirliği ve destekleri için şükranlarımı sunarım” dedi.

Şahin, konuşmasında ayrıca, “Bölge halkıyla yaptığımız görüşmelerde sağlık, ulaşım ve telekomünikasyon gibi alanlarda bölgenin eksiklerini de tespit ederek biran önce bu eksiklerin giderilmesi konusunda girişimlerde bulunacağımızı ifade ettik. Birçok mahallemizin ortak yayla alanlarında kıymetli bölge halkının huzur ve güvenli biçimde yaşamını sürdürmesi en büyük temennimizdir” dedi.

Başkan Şahin’in yayla çıkarmasına eşlik eden Mahmutlar, Kestel, Karakocalı, Oba, Çıplaklı, Yaylakonak, Kargıcak ve Şıhlar mahalle muhtarları ise güvenlik ve sağlık alanında yaylalarda büyük sıkıntılar olduğuna dikkat çekerek, taleplerine sessiz kalmayarak yaylaları ziyaret eden Başkan Şahin’e teşekkür ettiler. Muhtarlar adına bir açıklama yapan Karakocalı Mahalle Muhtarı Şerafettin Yiğit, “Başkanımıza çok kısa bir süre önce ziyarette bulunarak bazı taleplerimizi iletmiştik. Sağ olsun hiç zaman kaybetmeden İlçe Jandarma Komutanımızı da yanına alarak geldi. Jandarma Devriyesi konusunu çözüme kavuşturdu. Yakın zamanda diğer taleplerimizi de karşılayacağını müjdeledi. Bu yapacağı hizmetler nedeniyle şükranlarımızı sunarız” dedi.

Başkan Şahin muhtarlara teşekkür ederek, “Bu başarılı çalışmalardaki işbirliği ve gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top, Kestel Mahalle Muhtarı Muhterem Şimşek, Karakocalı Mahalle Muhtarı Şerafettin Yiğit, Oba Mahalle Muhtarı Şeref Gürkan, Çıplaklı Mahalle Muhtarı Bekir Karakuş, Yaylakonak Mahalle Muhtarı Ali Güller, Kargıcak Mahalle Muhtarı Muammer Asiltürk, Şıhlar Mahalle Muhtarı Hilmi Türker’e bize gösterdikleri konukseverlik nedeniyle teşekkür ederim” diye konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.