DOLAR 32,9540 0.13%
EURO 35,3423 -0.14%
ALTIN 2.455,55-0,55
BITCOIN 20219351.65369%
Antalya
29°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

Hüseyin Girenes Fen Lisesi bölgenin yine lokomotifi

Hüseyin Girenes Fen Lisesi bölgenin yine lokomotifi

ABONE OL
09:41 - 17 Mart 2023 09:41
Hüseyin Girenes Fen Lisesi bölgenin yine lokomotifi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük özveriyle ve gayretle oluşturulan Hüseyin Girenes Fen Lisesi Bilim Sokağı, Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer’in katılımlarıyla öğrencilerin hizmetine açıldı.

Açılış hakkında okuldan verilen bilgide şu ifadeler kullanıldı:

“Çağdaş ve Modern Bilim ve Sanat Yuvası çıtasının sürekli  yükselişte olduğu Hüseyin Girenes Fen Lisesi’nin Bilim Sokağı’nda fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, derslerin 3D gözlükleriyle üç boyutlu işlenebildiği 3 boyutlu salon, ve öğrencilerin  her branşta eğitim alabileceği sanal gerçeklik sınıfı yer almaktadır.

Ayrıca Bilim Sokağı’nda öğrencilerimizin tutarak, görerek ve deneyerek inceleyebileceği FKB  grubuna ait bilimsel malzemeler de öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Yine sokağımızın bir  köşesinde mezun ettiğimiz öğrencilerimizin yıllar sonra okul ziyaretine geldiklerinde kendilerini sanal olarak görebilecekleri Mezunlar Köşesi bulunmaktadır.

Açılışımız saygıdeğer misafirlerimizin katılımı ile gerçekleşti. Okul girişinde bulunan YKS gurur tablomuzu inceledikten sonra teknoloji atölyemiz ve müzik stüdyomuz ziyaret edildi. Açılış sonrasında mezunlar köşemiz incelendi misafirlerimiz 3D ve VR sınıfımızda derse katıldılar. Kapanış ise okulumuzun öğrencileri tarafından hazırlanan 2. Sayısı çıkan İngilizce – Türkçe dergimiz, İngilizce hikaye kitabımız ve okulumuzda üretilen mum ve sabunlarımız  takdim edilerek yapıldı.

Açılışımıza katılan başta Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer’e, Alanya Belediye Başkanı  Adem Murat Yücel’e, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel’e, Alaaddin Keykubat  Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan’a, Alaaddin Keykubat Üniversitesi  Araştırma Hastanesi Müdürü Kağan Sağlam’a, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu’na, Alanya Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz’a ve hayırseverimiz Hüseyin Girenes’e teşekkür ediyoruz.”

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.